Назад до каталогу статей
Новини

Запуск приватизації держмайна в Прозорро.Продажі та E-Tender

18 Серпня 2022

Фонд держмайна та Кабмін анонсували великий запуск приватизації держоб'єктів з 1 вересня 2022 року. Це майнові комплекси та окрема комерційна нерухомість, що має вирішити запити релокованих компаній і компенсувати бізнесу зруйновані війною склади та інші об’єкти.

З 1 вересня Фонд держмайна України (далі - Фонд) планує розпочати приватизацію державних об’єктів, вперше під час воєнного стану.

Приватизація активно відбувалась з 2018 року, Фонд продав через Прозорро.Продажі 1 371 об’єкт на загальну суму 7,8 млрд. грн., які були направлені до держбюджету. Але з 24 лютого приватизація була зупинена, а Фонд працював над змінами до законодавства для можливості відновлення торгів.

Планується продати на суму від 600 млн. грн. до 1 млрд. грн. Це комбінати хлібопродуктів, спиртзаводи та майнові комплекси тощо.

Мета приватизації - продаж неробочих активів приватним власникам. Сьогодні особливо актуально для тих компаній, що перемістили свої виробництва зі Сходу в Центральну та Західну частини України. Приватизація надасть в ринок виробничі комплекси, які можна придбати для організації стабільного виробництва на безпечній території.

Які об’єкти пропонує Фонд держмайна?

За офіційною інформацією, в першу чергу, будуть оголошені комбінати хлібопродуктів, спиртові заводи, елеваторні комплекси та об’єкти, які допоможуть розв'язати проблему із зерновими сховищами.

Наразі вже 200 об’єктів готові до продажу. Переглянути їх можна на майданчику E-Tender або знайти за необхідними параметрами спільно з менеджером. Наприклад, кілька об’єктів, які очікуються на приватизацію:

Для швидкого пошуку об’єкта звертайтесь 0800 30 07 05 (безкоштовно в межах України) або реєструйтесь за посиланням.

Також, кожен бажаючий може самостійно ініціювати оголошення аукціону з приватизації необхідного об'єкту, як це зробити проконсультує менеджер E-Tender. 

Чому потрібна приватизація під час війни? 

По-перше, це надходження до бюджету, а отже виплачені зарплати, закуплені необхідні товари, бюджет на ЗСУ та ін. Це складова економічної стабілізації країни. 

По-друге, релоковані компанії зараз шукають нові виробничі майданчики. Саме державні об’єкти можуть стати основою для повноцінного відновлення роботи бізнесу. Фонд обіцяє більшість лотів у Західній частині України, де немає активних бойових дій.

По-третє, об’єкти роками перебувають у занепадаючому стані, їм потрібен інвестор та власник, який відновить роботу майнового комплексу. А очікування завершення воєнного стану не піде на користь напівзруйнованим активам. Тим паче, держава ще витрачає кошти на зберігання, охорону тощо такого майна.

Як приватизувати держмайно?

Всі державні об’єкти оголошуються на продаж в системі Прозорро.Продажі, прийняти участь в аукціоні можна зареєструвавшись на електронному майданчику E-Tender.

Приватизація державного об’єкта це кропітка процедура, що потребує фаховості та досвіду участі в торгах. Команда E-Tender забезпечує кожного учасника персональним супроводом до укладення угоди купівлі-продажу, що включає: 

  • реєстрацію на аукціон та підготовку пакету підтверджуючих документів учасника;
  • аналіз умов приватизації та визначення потенційних ризиків для учасника, консультації щодо характеристик об’єкта;
  • формування персональної стратегії на аукціон та стартової ставки на підставі аналізу ринку;
  • спільна участь в онлайн торгах;
  • супроводження підписання протоколу електронного аукціону та договору, до моменту переходу права власності на об’єкт переможцю.

Команда Е-Тендер - це експерти з питань приватизації. Ми супроводили купівлю 407 об’єктів на суму 431 млн. грн. Кожного учасника супроводжує персональний менеджер та юрист з питань приватизації майна. 

Для швидкого пошуку об’єкта звертайтесь 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України) support-auction@e-tender.ua або реєструйтесь за посиланням

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати