Назад до каталогу статей
Новини

ЗАПУСК ЗЕЛЕНИХ АУКЦІОНІВ ПЕРЕНОСИТЬСЯ

03 Квітня 2020

Зелені аукціони, зелена енергетика, зелений тариф, система Прозорро.Продажі, Міністерство енергетики

З початку квітня цього року в Україні мали запрацювати зелені аукціони через систему електронних продажів Прозоро.Продажі. Та плани змінилися у зв’язку із ситуацією, яка склалася із запровадженням епідемії в Україні.  

Основна причина не запуску зелених аукціонів – це відсутність річних квот, що визначають сумарну потужність «зеленої» енергетики, яка претендує на вигідний стимулюючий тариф. Міністерство енергетики планувало розробити тариф після переговорів з бізнесом про скорочення так званого «зеленого» тарифу. Та у зв’язку із введенням карантину переговори призупинили, і як наслідок – запуск аукціонів.

Нагадаємо, що «зелені» аукціони – альтернатива «зеленому» тарифу. На такому тендері, кожен інвестор може конкурувати один з одним за отримання тарифу на електроенергію.

За рахунок аукціонів системи Прозорро.Продажі, Мінекоенерго планувало знизити тариф на електроенергію для нових об'єктів відновлюючих джерел енергії. «Зелені» аукціони мали б визначити найнижчу ціну, за якою інвестори-переможці будуть реалізовувати електроенергію протягом 20 років.

Участь в аукціонах обов'язкова з 2020-го для СЕС потужністю понад 1 МВт і ВЕС - більше 5 МВт. Це стосується компаній які не встигли укласти договори pre-PPA.

Пілотний проєкт аукціонів мав запуститися ще в кінці 2019 року, а повноцінний запуск планували на квітень цього року. Ці дати вказані в законі № 2712, та оскільки процедуру проведення аукціонів Уряд затвердив лише у грудні, у ці строки запуск зелених аукціонів не здійснився.

Як пояснює Міненерго, воно технічно до запуску аукціонів, готове і проблема вся у тому, що немає поки що домовленості з інвесторами про скорочення «зелених» тарифів і договорів pre-PPA (договір купівлі-продажу електроенергії з ДП Гарантований покупець). А без цього не може бути квот на ці аукціони. Таким чином, перший аукціон відбудеться, тоді, коли міністерство домовиться з бізнесом.

В останній раз інвестори і Мінекоенерго планували зустрітися незадовго до карантину, але переговори зірвалися через ситуаціяю в країні.

Джерело: biz.liga.net

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати