Назад до каталогу статей
Новини

ЗАПУСК ЗЕЛЕНИХ АУКЦІОНІВ ПЕРЕНОСИТЬСЯ

03 Квітня 2020

Зелені аукціони, зелена енергетика, зелений тариф, система Прозорро.Продажі, Міністерство енергетики

З початку квітня цього року в Україні мали запрацювати зелені аукціони через систему електронних продажів Прозоро.Продажі. Та плани змінилися у зв’язку із ситуацією, яка склалася із запровадженням епідемії в Україні.  

Основна причина не запуску зелених аукціонів – це відсутність річних квот, що визначають сумарну потужність «зеленої» енергетики, яка претендує на вигідний стимулюючий тариф. Міністерство енергетики планувало розробити тариф після переговорів з бізнесом про скорочення так званого «зеленого» тарифу. Та у зв’язку із введенням карантину переговори призупинили, і як наслідок – запуск аукціонів.

Нагадаємо, що «зелені» аукціони – альтернатива «зеленому» тарифу. На такому тендері, кожен інвестор може конкурувати один з одним за отримання тарифу на електроенергію.

За рахунок аукціонів системи Прозорро.Продажі, Мінекоенерго планувало знизити тариф на електроенергію для нових об'єктів відновлюючих джерел енергії. «Зелені» аукціони мали б визначити найнижчу ціну, за якою інвестори-переможці будуть реалізовувати електроенергію протягом 20 років.

Участь в аукціонах обов'язкова з 2020-го для СЕС потужністю понад 1 МВт і ВЕС - більше 5 МВт. Це стосується компаній які не встигли укласти договори pre-PPA.

Пілотний проєкт аукціонів мав запуститися ще в кінці 2019 року, а повноцінний запуск планували на квітень цього року. Ці дати вказані в законі № 2712, та оскільки процедуру проведення аукціонів Уряд затвердив лише у грудні, у ці строки запуск зелених аукціонів не здійснився.

Як пояснює Міненерго, воно технічно до запуску аукціонів, готове і проблема вся у тому, що немає поки що домовленості з інвесторами про скорочення «зелених» тарифів і договорів pre-PPA (договір купівлі-продажу електроенергії з ДП Гарантований покупець). А без цього не може бути квот на ці аукціони. Таким чином, перший аукціон відбудеться, тоді, коли міністерство домовиться з бізнесом.

В останній раз інвестори і Мінекоенерго планували зустрітися незадовго до карантину, але переговори зірвалися через ситуаціяю в країні.

Джерело: biz.liga.net

схожi новини

Новини
Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський розповів, що для учасників аукціонів відмінять реєстраційні внески та знизять розмір комісії на аукціонах
Новини
Торги у Прозорро.Продажі щодо окремого майна Артемівського місця проведення діяльності ДП Укрспирт відбудуться 20 жовтня 2020. Пропозиції від учасників приймаються до 20:03 19.10.2020 року.
Новини
Фонд держмайна України підготував до приватизації 11 спиртзаводів. Найближчим часом будуть оголошені аукціони у Prozorro.Продажі