Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

ЗДОБУТКИ Е-ТЕНДЕР У СИСТЕМІ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

07 Квітня 2020

Прозоро.Продажі, система електронних продажів, майданчик Е-Тендер, продаж металу, передача прав на розміщення торгових точок, продаж списаного або неліквідного майна, мала приватизація, оренда державного та комунального майна

На початку квітня Прозорро.Продажі святкує 2 роки, як було створено державне підприємство. Але історія самої системи Прозоро.Продажі та електронних аукціонів була розпочата ще у далекому 2016-му.

Е-Тендер вирішив підбити перші підсумки роботи в Прозорро.Продажі та розповісти декілька фактів, про розвиток проєкту аукціонів на майданчику Е-Tender:

 • Перший договір щодо організації аукціонів у Києві Е-тендер уклав з КП «Київський метрополітен» та реалізував вагони метрополітену, які зараз у Києві на Подолі використовують як вагон-ресторан.
 • Першим містом, що приєдналося до Прозоро.Продажі був Маріуполь, і саме Е-Tender провів перше масштабне навчання у Маріуполі, на якому були присутніми більше 100 представників місцевої влади та комунальних підприємств.
 • Е-Tender.ua та Чернівці перші в Україні запустили пілотний проєкт щодо передачі в оренду комунального майна на електронних аукціонах. Цей досвід незабаром перейняв Львів.
 • Учасники Е-Тендер поповнили місцеві та державні бюджети на 719 млн.грн.
 • Фахівці Е-Тендер першими провели онлайн навчання (вебінар) для органів приватизації у 2018-му, коли запускалась нова процедура  малої приватизації Прозорро.Продажі.
 • На Е-Tender було проведено 2 700 аукціонів.
 • 1600 учасників приймали участь в аукціонах через Е-Тендер.
 • Наші учасники конкурують на аукціонах та збільшують ціну в середньому на 38%. У той час, коли середні показник збільшення ціни в системі 23%.
 • 19% усіх організаторів системи Прозоро.Продажі обирають Е-Тендер.
 • На Е-Тендер реалізовані всі процедури, що передбачені в Прозоро.Продажі, адже далеко не всі майданчики встигають та мають ресурси на підтримку більше 10 окремих ринків. Тому клієнти Е-тендер можуть обирати будь-який аукціон та Е-Тендер надасть до нього доступ

ДП «Прозорро продажі» 2 роки, але фактично система запрацювала з 2016-го, коли були оголошені перші аукціони Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На той час жоден з проєктної команди прозорро.продажі не планував і не підозрював, що система охопить ще й державні та комунальні торги.

Але вже весною 2017-го, за підтримки перших електронних майданчиків, серед яких  був й Е-Тендер, почала функціонувати нова база даних для комунального майна. Далі був продаж металу, передача прав на розміщення торгових точок, продаж списаного або неліквідного майна, і головна подія 2018-го – мала приватизація. Е-Тендер провів десятки навчать по всій території України та допоміг містам і Фонду держмайна почати використовувати електронні аукціони за два тижні.

Саме запуск приватизації став поштовхом для створення державного підприємства та фактично де-юре закріплення аукціонів в Прозорро.Продажі на державному рівні.

Після приватизації була оренда майна, і вже у 2019-му система отримала неймовірну кількість процедур. 

На сьогодні в Прозоро.Продажі оголошуються аукціони щодо:

Усі ці аукціони реалізовані на Е-Тендер, адже наша команда технічних розробників майданчика щоденно працює над розвитком платформи та виконання всіх юридичних і технічним норм, щоб наші клієнти могли купувати будь-яке державне майно.

Сьогодні Прозорро.Продажі та Е-Tender це величезні маркетплейси, які проводять майже всі державні аукціони. Від металобрухту, автівок, нерухомості до будівель за 120 млн.грн. та кредитних пулів понад 300 млн.грн.

Система універсальна, адже побудована за принципами: прозорість, відкритість інформації, рівна конкуренція серед учасників та майданчиків. Саме такі засади дають змогу поєднувати таку кількість ринків та учасників системи.
На свій новий, третій рік, Прозорро.Продажі має амбітні плани:

 • система запускає третю центральну базу даних;
 • буде реалізовано новий вид аукціону, з цікавою назвою «стакан». Саме цей аукціон стане максимально зручним для продажу деревини та так званих «біржових» товарів, що надасть змогу декільком учасникам приймати участь в одному аукціоні та купувати лотами;
 • буде розроблено нові процедури для зеленої енергетики, оренди державного майна, перевезення вагонами УЗ та продажу спец.дозволів на користування надрами. І це далеко не все.

Вітаємо ДП "Прозорро.Продажі" та плануємо нові досягнення на Е-Тендер в проєкті аукціонів.

З добром команда майданчика Е-Тендер!

схожi новини

Стаття від експерта
Сучасний закупівельник – це широка професія, яка вимагає відповідного рівня знань та навичок. Закупівельникам потрібно удосконалювати свою кваліфікацію, щоб претендувати на кращі проекти, кращі умови роботи та кращу зарплатню. На питання команди PR відділу майданчика E-Tender , які вимоги висуває ринок до фахівців у сфері закупівель, відповіла очільниця Центру вдосконалення закупівель Київської школи економіки Ольга Терещенко.
Стаття від експерта
Більше тисячі торгів проведено в системі автоматизації закупівель Е-Tender. Ми ділимося першими результатами роботи за цим напрямком. Система вже допомогла користувачам зекономити мільйони гривень на закупівлях, а деякі замовники «відбили» річну вартість використання системи успішно провівши лише одну-дві закупівлі.
Стаття від експерта
Можливості участі в іноземних тендерах із закупівлі товарів і послуг все більше цікавлять представників українського бізнесу. Наскільки реально постачати свої товари в ЄС? На питання СЕО групи компаній Е-Tech Іванни Мельник відповідає консультант ЄБРР Тарас Шимко.