Назад до каталогу статей
Дайджест

Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: головні питання

30 Жовтня 2018

Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: хто є організаторами та виконавцями торгів, за чиї кошти організовують торги, учасник і переможець земельних торгів


Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: головні питання 


Пілотний проект продажу землі передбачає його проведення через систему ProZorro.Продажі. У статті розкажемо про основні питання, які цікавлять учасників таких торгів


Так, електронна форма аукціону відповідає умовам статей 135-137 Земельного Кодексу України (ЗК).

Хто є організаторами та виконавцями торгів?

Земельні торги проводять відповідно до договору між організатором земельних торгів та їх виконавцем. 

Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором договір про їх проведення.


За чиї кошти організовують торги?

Фінансування організації та проведення земельних торгів здійснює організатор торгів або виконавець відповідно до договору, укладеного між ними, зокрема, за рахунок реєстраційних внесків учасників торгів.

Витрати (видатки), здійснені організатором або виконавцем земельних торгів на їх проведення, відшкодовує переможець торгів.


Учасник і переможець земельних торгів

Учасником земельних торгів є фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині сьомій статті 137 цього Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги. 

Переможцем таких торгів є учасник, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

За результатами торгів з учасником (переможцем) укладають договір оренди.


Як відбувається земельний аукціон?

Електронний аукціон відбувається протягом одного робочого дня. Протягом якого учасники підвищують свої ставки. Розпочинається він з гучного гонгу (згідно з вимогою Земельного Кодексу України). Ставки учасники здійснюють одночасно у кожному раунді. Раунди не обмежені у кількості, а за часом становлять 3 хвилини кожен. Але аукціон закінчується рівно о 17:00 і на тій ставці, яка була найвищою в останньому раунді. 

Такий аукціон відмінний тим, що ставки учасники роблять одночасно, а сам аукціон може закінчитись о будь-якій годині, якщо  в одному раунді не буде ставок від учасників. 

Фактично, це аукціон без відриву учасника від процесу. Якщо, наприклад, голландська модель, про яку неодноразово розповідали у розділі «Навчання» на E-Tender.ua,  передбачає можливість не слідкувати повний робочий день за його ходом, то земельні торги потребують уваги учасника від початку і до закінчення торгів. 

Так, аукціон  розпочинається о 9:00-12:00, а закінчується - не пізніше 17:00 робочого дня.  

Результати аукціону

Визначення переможця, як вже традиційно для системи ProZorro.Продажі, відбувається виключно за єдиним критерієм – найвища ціна. Із нового для системи – це підписання протоколу у день проведення торгів шляхом накладення на нього електронного цифрового підпису (ЕЦП). Та насправді,  це лише спрощує процедуру підписання документа та зменшує навантаження на усіх сторін процесу. Хоч і вимагає від учасника наявності ЕЦП, а якщо це юридична особа  – відповідно ЕЦП посадової особи підприємства. 

Тож, якщо маєте на меті приймати участь у земельних торгах – завчасно підготуйте ЕЦП.  


Статті на цю тему https://e-tender.ua/news/vzhe-zovsim-skoro-prodazh-zemli-cherez-elektronnij-aukcion-160схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.