Назад до каталогу статей
Дайджест

Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: головні питання

30 Жовтня 2018

Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: хто є організаторами та виконавцями торгів, за чиї кошти організовують торги, учасник і переможець земельних торгів


Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: головні питання 


Пілотний проект продажу землі передбачає його проведення через систему ProZorro.Продажі. У статті розкажемо про основні питання, які цікавлять учасників таких торгів


Так, електронна форма аукціону відповідає умовам статей 135-137 Земельного Кодексу України (ЗК).

Хто є організаторами та виконавцями торгів?

Земельні торги проводять відповідно до договору між організатором земельних торгів та їх виконавцем. 

Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором договір про їх проведення.


За чиї кошти організовують торги?

Фінансування організації та проведення земельних торгів здійснює організатор торгів або виконавець відповідно до договору, укладеного між ними, зокрема, за рахунок реєстраційних внесків учасників торгів.

Витрати (видатки), здійснені організатором або виконавцем земельних торгів на їх проведення, відшкодовує переможець торгів.


Учасник і переможець земельних торгів

Учасником земельних торгів є фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині сьомій статті 137 цього Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги. 

Переможцем таких торгів є учасник, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

За результатами торгів з учасником (переможцем) укладають договір оренди.


Як відбувається земельний аукціон?

Електронний аукціон відбувається протягом одного робочого дня. Протягом якого учасники підвищують свої ставки. Розпочинається він з гучного гонгу (згідно з вимогою Земельного Кодексу України). Ставки учасники здійснюють одночасно у кожному раунді. Раунди не обмежені у кількості, а за часом становлять 3 хвилини кожен. Але аукціон закінчується рівно о 17:00 і на тій ставці, яка була найвищою в останньому раунді. 

Такий аукціон відмінний тим, що ставки учасники роблять одночасно, а сам аукціон може закінчитись о будь-якій годині, якщо  в одному раунді не буде ставок від учасників. 

Фактично, це аукціон без відриву учасника від процесу. Якщо, наприклад, голландська модель, про яку неодноразово розповідали у розділі «Навчання» на E-Tender.ua,  передбачає можливість не слідкувати повний робочий день за його ходом, то земельні торги потребують уваги учасника від початку і до закінчення торгів. 

Так, аукціон  розпочинається о 9:00-12:00, а закінчується - не пізніше 17:00 робочого дня.  

Результати аукціону

Визначення переможця, як вже традиційно для системи ProZorro.Продажі, відбувається виключно за єдиним критерієм – найвища ціна. Із нового для системи – це підписання протоколу у день проведення торгів шляхом накладення на нього електронного цифрового підпису (ЕЦП). Та насправді,  це лише спрощує процедуру підписання документа та зменшує навантаження на усіх сторін процесу. Хоч і вимагає від учасника наявності ЕЦП, а якщо це юридична особа  – відповідно ЕЦП посадової особи підприємства. 

Тож, якщо маєте на меті приймати участь у земельних торгах – завчасно підготуйте ЕЦП.  


Статті на цю тему https://e-tender.ua/news/vzhe-zovsim-skoro-prodazh-zemli-cherez-elektronnij-aukcion-160схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 06 – 12 липня. Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового? PROZORRO «атакували» білі хакери. Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19. Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender. Prozorro Market знизить цінові межі. АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником. Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень. Оновлено вимоги до будівельних матеріалів. Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом. Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва? Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу
Дайджест
Огляд новин з 30 червня – 05 липня. Життя бізнесу в Prozorro Market: інтерв’ю із директором ДУ «Професійні закупівлі». Потрібно провести публічний тендер? Дізнайтесь як це зробити у посібнику від ТІ. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 2. Перелік бюджетних програм державного бюджету, за якими станом на 03.07.2020 (09:00) до ДКСУ не надійшли затверджені паспорти. Перша черга Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Перший аукціон з оренди комунального майна за новими правилами та законом. В Україні запустили нові онлайн-послуги для ТОВ
Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.