Назад до каталогу статей
Дайджест

Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: головні питання

30 Жовтня 2018

Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: хто є організаторами та виконавцями торгів, за чиї кошти організовують торги, учасник і переможець земельних торгів


Земельний аукціон у ProZorro.Продажі: головні питання 


Пілотний проект продажу землі передбачає його проведення через систему ProZorro.Продажі. У статті розкажемо про основні питання, які цікавлять учасників таких торгів


Так, електронна форма аукціону відповідає умовам статей 135-137 Земельного Кодексу України (ЗК).

Хто є організаторами та виконавцями торгів?

Земельні торги проводять відповідно до договору між організатором земельних торгів та їх виконавцем. 

Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором договір про їх проведення.


За чиї кошти організовують торги?

Фінансування організації та проведення земельних торгів здійснює організатор торгів або виконавець відповідно до договору, укладеного між ними, зокрема, за рахунок реєстраційних внесків учасників торгів.

Витрати (видатки), здійснені організатором або виконавцем земельних торгів на їх проведення, відшкодовує переможець торгів.


Учасник і переможець земельних торгів

Учасником земельних торгів є фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині сьомій статті 137 цього Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги. 

Переможцем таких торгів є учасник, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

За результатами торгів з учасником (переможцем) укладають договір оренди.


Як відбувається земельний аукціон?

Електронний аукціон відбувається протягом одного робочого дня. Протягом якого учасники підвищують свої ставки. Розпочинається він з гучного гонгу (згідно з вимогою Земельного Кодексу України). Ставки учасники здійснюють одночасно у кожному раунді. Раунди не обмежені у кількості, а за часом становлять 3 хвилини кожен. Але аукціон закінчується рівно о 17:00 і на тій ставці, яка була найвищою в останньому раунді. 

Такий аукціон відмінний тим, що ставки учасники роблять одночасно, а сам аукціон може закінчитись о будь-якій годині, якщо  в одному раунді не буде ставок від учасників. 

Фактично, це аукціон без відриву учасника від процесу. Якщо, наприклад, голландська модель, про яку неодноразово розповідали у розділі «Навчання» на E-Tender.ua,  передбачає можливість не слідкувати повний робочий день за його ходом, то земельні торги потребують уваги учасника від початку і до закінчення торгів. 

Так, аукціон  розпочинається о 9:00-12:00, а закінчується - не пізніше 17:00 робочого дня.  

Результати аукціону

Визначення переможця, як вже традиційно для системи ProZorro.Продажі, відбувається виключно за єдиним критерієм – найвища ціна. Із нового для системи – це підписання протоколу у день проведення торгів шляхом накладення на нього електронного цифрового підпису (ЕЦП). Та насправді,  це лише спрощує процедуру підписання документа та зменшує навантаження на усіх сторін процесу. Хоч і вимагає від учасника наявності ЕЦП, а якщо це юридична особа  – відповідно ЕЦП посадової особи підприємства. 

Тож, якщо маєте на меті приймати участь у земельних торгах – завчасно підготуйте ЕЦП.  


Статті на цю тему https://e-tender.ua/news/vzhe-zovsim-skoro-prodazh-zemli-cherez-elektronnij-aukcion-160схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю