Назад до каталогу статей
Новини

Журналістське розслідування підтверджує факт монополії на ринку необробленої деревини

27 Жовтня 2021

Команда Е-Тендер послідовно відстоює модель продажу деревини на аукціонах системи Прозорро.Продажі. На жаль, на ринку сформована монопольна схема продажу лісу - це підтверджує журналістське розслідування від Ліга.net. В умовах дефіциту сировини на ринку, як ніколи потрібна, яка забезпечить рівний доступ для всіх споживачів.

Ґрунтовне журналістське розслідування ситуації на ринку необробленої деревини від Ліга.

Головні тези:

  • На сьогоднішній день 97% необробленої деревини держлісгоспи продають через одну товарну біржу. Ринок з обсягом продажів 15 млн.гривень фактично монополізований.
  • Кількість аукціонів з продажу деревини на Prozorro.Продажі впала з 1470 у червні до 60 у серпні.
  • Споживачі деревини побоюються “ручного розподілу сировини за вертикаллю для обраних покупців”.
  • Ціна на деревину протягом 2021 року зросла на 50% (в тому числі завдяки тому, що запрацювали прозорі процедури продажу на різних маркетплейсах), проте, на українському ринку існує дефіцит необробленої деревини - деревообробні підприємства готові купувати на третину більше, ніж заготовляють лісгоспи
  • Очікується, що обсяг продажу деревини та пиломатеріалів держлісгоспами у 2021 році сягне 20 млрд гривень.
  • Водночас, ринок продажів необробленої деревини знаходиться за межами правового регулювання і сьогодні важливо визначити модель, яка б врахувала інтереси всіх учасників.

Джерело

Читайте також:

Законодавство не містить норм, які б змушували лісгоспи торгувати лише через товарні біржі. Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціонах з продажу деревини, звертайтеся до менеджерів E-Tender.

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Проект Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»
Новини
В статті розглянуті можливі випадки, при яких в замовників може не бути технічної можливості використання Prozoro та яким чином це документально підтвердити
Новини
Оголошені нові відбори постачальників в електронні каталоги Прозорро Маркет