Назад до каталогу статей
Новини

Журналістське розслідування підтверджує факт монополії на ринку необробленої деревини

27 Жовтня 2021

Команда Е-Тендер послідовно відстоює модель продажу деревини на аукціонах системи Прозорро.Продажі. На жаль, на ринку сформована монопольна схема продажу лісу - це підтверджує журналістське розслідування від Ліга.net. В умовах дефіциту сировини на ринку, як ніколи потрібна, яка забезпечить рівний доступ для всіх споживачів.

Ґрунтовне журналістське розслідування ситуації на ринку необробленої деревини від Ліга.

Головні тези:

  • На сьогоднішній день 97% необробленої деревини держлісгоспи продають через одну товарну біржу. Ринок з обсягом продажів 15 млн.гривень фактично монополізований.
  • Кількість аукціонів з продажу деревини на Prozorro.Продажі впала з 1470 у червні до 60 у серпні.
  • Споживачі деревини побоюються “ручного розподілу сировини за вертикаллю для обраних покупців”.
  • Ціна на деревину протягом 2021 року зросла на 50% (в тому числі завдяки тому, що запрацювали прозорі процедури продажу на різних маркетплейсах), проте, на українському ринку існує дефіцит необробленої деревини - деревообробні підприємства готові купувати на третину більше, ніж заготовляють лісгоспи
  • Очікується, що обсяг продажу деревини та пиломатеріалів держлісгоспами у 2021 році сягне 20 млрд гривень.
  • Водночас, ринок продажів необробленої деревини знаходиться за межами правового регулювання і сьогодні важливо визначити модель, яка б врахувала інтереси всіх учасників.

Джерело

Читайте також:

Законодавство не містить норм, які б змушували лісгоспи торгувати лише через товарні біржі. Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціонах з продажу деревини, звертайтеся до менеджерів E-Tender.

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати