Назад до каталогу статей
Новини

ЗМІНЕНО ПРИНЦИП ВАЛІДАЦІЇ СТРОКІВ ТЕНДЕРНИХ ПРОЦЕДУР У PROZORRO

17 Вересня 2020

При визначенні відліку строків у тій чи іншій тендерній процедурі на Prozorro застосовується “відлік з наступного дня”. Учасники державних закупівель отримали трохи більше часу на подання пропозицій, отримання роз'яснень, оскарження та подібні дії в електронній системі закупівель.

Відтепер у системі Прозорро для валідації сроків тендерних процедур застосовується стаття 253 Цивільного кодексу України. Стаття ЦКУ визначає, що відлік строків починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Викоритання такого принципу підтверджено офіційною  консультацію Мінекономрозвитку.

Розглянемо на прикладах як буде відбуватися валідація строків тендерних процедур у Прозоро. Відповідно до Закону “Про публічні закупівлі” замовник має опублікувати оголошення про проведення відкритих торгів не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.  Таким чином, якщо тендер буде оголошений 01.10.2020 (у будь-який час протягом доби), то система поставить кінцевий строк подання пропозицій не раніше ніж 00:00:00 17.10.2020.

У такий же спосіб валідуються й строки інших тендерних процедур. Зокрема, закон про публічні закупівлі передбачає, що не пізніше ніж за 10 днів до завершення подання пропозицій, учасник може звернутися до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.  Отже, учасник нашого умовного тендеру зможе запросити роз'яснення чи вимагати усунення порушень до 00:00:00 07.10.2020.

Принцип “відліку з наступного дня” застосовується і щодо визначення періоду оскарження у відкритих торгах. Скарги, що стосуються тендерної документації або прийнятих рішень замовника можуть подаватися до органу оскарження не пізніше ніж за чотири дні до кінцевої дати подання тендерних  пропозицій.  Тож якщо у Замовника завершується строк 17.10.2020 00:00:00, то постачальник може подати скаргу до 00:00:00 13.10.2020.

Аналогічно валідуються строки спрощеної процедури закупівель у Прозоро. 

Більше можна дізнатися тут.

Корисні матеріали: 

Якщо виникають будь-які запитання щодо оголошення тендеру або участі в тендері, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua.

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Проект Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»
Новини
В статті розглянуті можливі випадки, при яких в замовників може не бути технічної можливості використання Prozoro та яким чином це документально підтвердити
Новини
Оголошені нові відбори постачальників в електронні каталоги Прозорро Маркет