Назад до каталогу статей
Дайджест

Зміни ринку електроенергії, введення воєнного стану, оренда державної землі...

03 Грудня 2018

Дайджест новин: з 26 листопада по 02 грудня. Зміни на ринку електроенергії, заява Мінекономрозвитку про введення воєнного стану, впровадження добового балансування і т.д.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

03 грудня 2018

Огляд новин з 26 листопада – 02 грудня


Нові зміни щодо ринку електроенергії можуть набрати чинності

Прийнятий ВР України 23.11.2018 законопроект № 9260 від 05.11.2018 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», наразі очікує свого підписання головою ВР України і Президентом. Так, ним, зокрема, передбачено:

1. тимчасово на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року включно, універсальні послуги, окрім побутових та малих непобутових споживачів, постачальник надає їх також бюджетним установам. І це незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки, яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. 

  1. у зазначений період на бюджетні установи поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону. Знову таки – незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки, яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.

  2. встановлення нової дати, з якої почнуть розмежовувати на види діяльності з: передачі, розподілу та постачання електричної енергії споживачу – 01.01.2019.

  3. Без проведення конкурсу, який передбачено у законі визначатимуть електропостачальника (електропостачальників) державної форми власності, на якого тимчасово з 1 січня 2019 року до 1 січня 2021 року, покладуть функції постачальника «останньої надії». Також одночасно визначивши територію здійснення діяльності такого електропостачальника (електропостачальників)» http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64994


Заява Мінекономрозвитку про введення воєнного стану

Укази Президента України "Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні" та “Про введення воєнного стану в Україні”  не накладають обмежень на економічну діяльність на всій території України.

Таким чином, суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі. https://www.kmu.gov.ua/ua/news/zayava-minekonomrozvitku-pro-vvedennya-voyennogo-stanu?fbclid=IwAR2v5R8pV-UAKUti9Y8bSbV55aEpsJWCmu8qNIj0TyQFuoG43-xrH_FEmus

 

Дату впровадження добового балансування на ринку природного газу на переносять на 01.03.2019 

  Регулятор прийняв рішення щодо перенесення дати впровадження добового балансування на ринку природного газу на 1.03.2019. Оскільки, велика кількість постачальників природного газу не зареєструвала за собою у інформаційній платформі власних споживачів та не подала для їх потреб номінацій на грудень 2018 в електронному вигляді, а отже, введення механізмів добового балансування з 1 грудня 2018 року може призвести до здійснення Операторами ГРМ заходів з припинення/обмеження газопостачання до об’єктів таких споживачів та як наслідок до зриву опалювального сезону.

Тому рішенням Регулятора передбачено обов’язок Оператора ГТС здійснювати прийняття номінацій/місячних номінацій/реномінацій:

  • на грудень 2018 року в паперовому або електронному вигляді (в інформаційній платформі);

  • на січень – лютий 2019 року виключно в інформаційній платформі в електронному вигляді.

 У зв’язку з цим НКРЕКП закликає усіх замовників послуг транспортування природного газу протягом грудня 2018 – лютого 2019 року пройти навчання з користування інформаційною платформою для подальшого здійснення її тестування та мобілізувати всі зусилля для налагодження координації дій з усіма суб’єктами ринку природного газу.


Щодо укладення споживачами договорів про електропостачання 

НКРЕКП роз’яснила , що відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання (обленерго), зокрема, шляхом створення електропостачальника.

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (ПРРЕЕ).

Відповідно до ПРРЕЕ для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:

 

- про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу;
- про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником 

або 

  • про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих непобутових споживачів).

Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних пара

метрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення.

Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії як товарної продукції.

Договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 01 січня 2019 року.

До відома:

Перелік суб’єктів господарювання, створених у результаті здійснення заходів з відокремлення та отримали ліцензію НКРЕКП з постачання електричної енергії споживачу та на яких покладено функцію постачальника універсальних послуг на закріпленій території http://www.nerc.gov.ua/?news=8389

При цьому, перелік суб’єктів господарювання, які відповідно до вимог Закону отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу за вільними цінами розміщується на офіційному веб-сайті НКРЕКП у розділі: «Актуальна інформація/Ліцензування (адмінпослуги)/Реєстри НКРЕКП/Ліцензійний реєстр НКРЕКП/Ринок електричної енергії (постачання електричної енергії споживачу)»: http://www.nerc.gov.ua/…/litsenzii…/Lits_reestr__NKREKP.xlsx

НКРЕКП здійснює постійну актуалізацію зазначеного переліку з урахуванням нових ліцензій, виданих суб’єктам господарювання.

 

Перші лоти оренди державної землі вже у Прозорро.Продажі

Першими лотами стали земельні ділянки сільськогосподарського призначення у Волинській та Івано-Франківській областях. Продає майданчик Е-Тендер та виконавець земельних торгів. Розмір земельної ділянки сягає 30 га. Аукціони з продажу призначені на 27 грудня https://prozorro.sale/auction/search?proc_type_ps=landLease&source=sale&index=2&fbclid=IwAR2ySGMRtVY7jjY8tEoo-eH1_CzKBV48QPxPLGw2cw7es3nauEJLrvWVEiw

 Нагадаємо, що 21 листопада ДП «Прозорро.Продажі» та Держгеокадастр уклали договір щодо проведення електронних земельних торгів. Це важливий крок вперед, адже, тепер процедуру оренди земельних ділянок державної власності проводять через електронний аукціон. 

Статті на тему:

 

DOZORRO та youcontrol.com.ua розробили інструмент, який допоможе швидко знайти корупційні зв’язки між учасниками та замовниками у ProZorro


Всього у два кліки і жуналіст-розслідувач, громадський активіст та орган контролю, які займаються публічними закупівлями тепер можуть знайти корупційні зв’язки між учасниками та замовниками у ProZorro. 

Це ще не все. Якщо хочете дізнатись лайфхаки ефективного Про використання нового інструменту, фахівці YouControl та DOZORRO розкажуть на безкоштовному вебінарі 12 грудня. Уся інформація про це на офіційній сторінці DOZORRO у facebook.схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.