Назад до каталогу статей
Дайджест

Зміни у порядку визначення предмета закупівлі

19 Червень 2019

В статті коротко описані основні нещодавні зміни до наказу № 454

ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ


Тепер замовники, які здійснюють закупівлі медичних виробів, товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів, заходів культурної дипломатії за кордоном й формування позитивного міжнародного іміджу України, визначатимуть предмет по-новому. Це пов’язано із нещодавніми змінами до наказу № 454.

Так з 14 червня почав діяти наказ Мінекономрозвитку, який вніс зміни до Порядку визначення предмета закупівлі. Цей Порядку був затверджений наказом Мінекономрозвитку  від 17.03.2016 № 454.


Визначення предмета медичних закупівель

Відтепер предмет закупівель медичних виробів визначають за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках коду та назви медичного виробу відповідно до НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів».

Якщо ж такий предмет має два і більше медичних виробів, замовник зазначає у дужках код та назву кожного медичного виробу.

Зміни до порядку щодо медичних виробів внесли з метою уніфікації класифікації закупівель медвиробів. НК 024:2019 гармонізовано із міжнародною номенклатурою медичних виробів GMDN. Який використовують для чіткої ідентифікації матеріалів, інструментів, імплантів та медичного обладнання. Він дозволяє лікарям та закупівельникам дізнатися точні характеристики, властивості та призначення кожного виробу.

Технічну реалізацію НК 024:2019 в Prozorro планують у третьому кварталі цього року. Це дозволить оптимізувати закупівлі медвиробів закладами охорони здоров’я та попередити можливі маніпуляції щодо назви і призначення медвиробів. Кожен керівник закладу зможе з’ясувати чи справді виробник, який бере участь у торгах пропонує лікарні необхідне обладнання.

Кожна з позицій у НК 024:2019 складається з п’яти частин:

  • Код
  • Назва терміну і його опис українською мовою
  • Назва терміну і його опис на англійській мові.

Класифікація медвиробів побудований за ієрархічним, порядковим та п’ятизначним методом класифікації. Розміщений він на сайті ДУО «Політехмед», який також веде даний класифікатор і надає щодо нього роз’яснення.

Інформація використана із листа МЕРТУ**. 


Визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів

Цей предмет закупівлі також зазнав змін. Так, стосується це закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів (створення нових постановок, концертів, виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів). А також заходів із реалізації державної політики у сфері відновлення і збереження національної пам'яті, популяризації читання та української літератури у світі.

Його замовник визначатимуть за:

  • обсягом,
  • номенклатурою,
  • місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу.

У разі, коли такий захід включено до планів роботи Міністерства культури України, Українського інституту національної пам'яті та/або державної установи «Український інститут книги» на відповідний період.


Визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення за кордоном заходів культурної дипломатії

Доповнили Порядок й положеннями про визначення предмета закупівлі товарів, послуг, необхідних для проведення за кордоном заходів культурної дипломатії та заходів із формування позитивного міжнародного іміджу України.

Тепер замовники його визначатимуть за:

  • обсягом,
  • номенклатурою,
  • місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу.

Це якщо такий захід включено до планів роботи державної установи «Український інститут» на відповідний період.

* Наказ МЕРТУ «Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі» від 07.05.2019 № 790, зареєстровано в МЮУ 27.05.2019 за № 548/33519.

** Лист Мінекономрозвитку № 3301-04/25032-06 від 14.06.2019 «Щодо закупівлі медичних виробів». З повним текстом можете ознайомитися на сайті міністерства.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.