Назад до каталогу статей
Дайджест

Зміни у порядку визначення предмета закупівлі

19 Червень 2019

В статті коротко описані основні нещодавні зміни до наказу № 454

ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ


Тепер замовники, які здійснюють закупівлі медичних виробів, товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів, заходів культурної дипломатії за кордоном й формування позитивного міжнародного іміджу України, визначатимуть предмет по-новому. Це пов’язано із нещодавніми змінами до наказу № 454.

Так з 14 червня почав діяти наказ Мінекономрозвитку, який вніс зміни до Порядку визначення предмета закупівлі. Цей Порядку був затверджений наказом Мінекономрозвитку  від 17.03.2016 № 454.


Визначення предмета медичних закупівель

Відтепер предмет закупівель медичних виробів визначають за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках коду та назви медичного виробу відповідно до НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів».

Якщо ж такий предмет має два і більше медичних виробів, замовник зазначає у дужках код та назву кожного медичного виробу.

Зміни до порядку щодо медичних виробів внесли з метою уніфікації класифікації закупівель медвиробів. НК 024:2019 гармонізовано із міжнародною номенклатурою медичних виробів GMDN. Який використовують для чіткої ідентифікації матеріалів, інструментів, імплантів та медичного обладнання. Він дозволяє лікарям та закупівельникам дізнатися точні характеристики, властивості та призначення кожного виробу.

Технічну реалізацію НК 024:2019 в Prozorro планують у третьому кварталі цього року. Це дозволить оптимізувати закупівлі медвиробів закладами охорони здоров’я та попередити можливі маніпуляції щодо назви і призначення медвиробів. Кожен керівник закладу зможе з’ясувати чи справді виробник, який бере участь у торгах пропонує лікарні необхідне обладнання.

Кожна з позицій у НК 024:2019 складається з п’яти частин:

  • Код
  • Назва терміну і його опис українською мовою
  • Назва терміну і його опис на англійській мові.

Класифікація медвиробів побудований за ієрархічним, порядковим та п’ятизначним методом класифікації. Розміщений він на сайті ДУО «Політехмед», який також веде даний класифікатор і надає щодо нього роз’яснення.

Інформація використана із листа МЕРТУ**. 


Визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів

Цей предмет закупівлі також зазнав змін. Так, стосується це закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів (створення нових постановок, концертів, виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів). А також заходів із реалізації державної політики у сфері відновлення і збереження національної пам'яті, популяризації читання та української літератури у світі.

Його замовник визначатимуть за:

  • обсягом,
  • номенклатурою,
  • місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу.

У разі, коли такий захід включено до планів роботи Міністерства культури України, Українського інституту національної пам'яті та/або державної установи «Український інститут книги» на відповідний період.


Визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення за кордоном заходів культурної дипломатії

Доповнили Порядок й положеннями про визначення предмета закупівлі товарів, послуг, необхідних для проведення за кордоном заходів культурної дипломатії та заходів із формування позитивного міжнародного іміджу України.

Тепер замовники його визначатимуть за:

  • обсягом,
  • номенклатурою,
  • місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу.

Це якщо такий захід включено до планів роботи державної установи «Український інститут» на відповідний період.

* Наказ МЕРТУ «Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі» від 07.05.2019 № 790, зареєстровано в МЮУ 27.05.2019 за № 548/33519.

** Лист Мінекономрозвитку № 3301-04/25032-06 від 14.06.2019 «Щодо закупівлі медичних виробів». З повним текстом можете ознайомитися на сайті міністерства.

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 23-29 березня. Про E-TENDER на карантині. Чи визнає ТПП карантин – форс-мажором? Відповіді на найпоширеніші запитання для бізнесу. Придбайте водно-спортивну базу «ЛОКОМОТИВ» в центрі м. Дніпро. Митний аукціон в Прозорро.Продажі: газотурбінний двигун Д049 в Дніпропетровській області. Класичний та голландський аукціони у системі Прозорро.Продажі на майданчику Е-ТЕНДАР: відео огляд та поради учасникам. Як обрати електронний майданчик для роботи у системі Прозорро.Продажі? Лист роз’яснення щодо проведення закупівель у зв’язку із COVID-19. Проєкт порядку визначення предмета закупівлі. Три нові державні органи виконавчої влади на заміну ДАБІ
Дайджест
Огляд новин з 16-22 березня. Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19. Новини від Прозорро.Продажі під час карантину. Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн. Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET. Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19. Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють найчастіше, яка вартість договорів. Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон. Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії. Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства. Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 .
Дайджест
Огляд новин з 10-15 березня. Закупівля електроенергії: рекомендації АМКУ щодо визначення вимог замовниками. Оскаржувати закупівлі з квітня будуть по-новому: постачальникам на замітку. Проєкт Закону про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. Законопроєкт про оборонні закупівлі. Держархбудінспекцію ліквідують. Міська рада ІваноФранківська доповнила своє положення про допорогові закупівлі. Проведені впродовж лютого на Херсонщині земельні торги залучили до місцевих бюджетів 199 тис. грн.