Назад до каталогу статей
Дайджест

Змінили правила участі у конкурсі з відбору науково-технічних робіт за кошти держбюджету...

17 Вересня 2018

Дізнайся про зміни правил участі у конкурсі з відбору науково-технічних робіт за кошти держбюджету, затвердження вимоги до уповноваженого банку ринку електричної енергії, більше 500 ЕСКО-тендерів оголошено у ProZorro і багато іншого вже в новому дайджесті.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

17 вересня 2018

Огляд новин у сфері публічних закупівель з 11 –17 вересня 2018 року

 

Змінили правила участі  у конкурсі з відбору науково-технічних робіт за кошти держбюджету

Уряд визначив, як має відбуватися конкурс з відбору наукових і науково-технічних робіт, що виконують за кошти держбюджету. Відповідний Порядок Кабмін затвердив під час засідання 12 вересня.

Порядок є рамковим і вперше встановлює загальні правила, за якими всі розпорядники бюджетних коштів на науку мають проводити конкурси з відбору робіт. Прописано також конкретні випадки, коли проведення конкурсу є обов'язковим.

Зокрема, у Порядку чітко визначено, що організатор конкурсу під час визначення тематики обов'язково має врахувати законодавчо встановлені пріоритети розвитку науки і техніки, пріоритети у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва. Безпосередньо під час проведення конкурсу організатор повинен забезпечити уникнення конфлікту інтересів між учасниками та членами конкурсних комісій, обов'язково оприлюднити на своєму сайті умови та загальний бюджет конкурсу, вимоги до учасників, а також результати.

Так, для проведення конкурсу утворюють відповідну комісію, в якій кількість працівників закладу, що проводить конкурс, не має перевищувати половини. Конкурс буде включати 8 етапів.

Зауважимо, до прийняття Порядку головні розпорядники бюджетних коштів на науку після проведення конкурсів та визначення переможців мали здійснювати процедури публічних закупівель. Відтепер для фінансування робіт переможців, що були відібрані за конкурсом відповідно до затвердженого Порядку, не потрібно буде проводити тендерні закупівлі.

Детальніше https://mon.gov.ua/ua/news/zyavilisya-yedini-pravila-za-yakimi-rozporyadniki-byudzhetnih-koshtiv-na-nauku-mayut-provoditi-konkursi-naukovih-robit-rishennya-uryadu

Затвердили вимоги до уповноваженого банку ринку електричної енергії

Уряд затвердив вимоги до уповноваженого банку ринку електричної енергії на виконання Закону «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII.
Вимоги визначені у постанові «Про затвердження вимог до уповноваженого банку ринку електричної енергії» від 05.09.2018 № 709.

Установлено, що уповноваженим банком ринку електроенергії, який має право здійснювати обслуговування поточних рахунків із спеціальним режимом використання учасників ринку електроенергії, є державний банк. Державний банк провадить свою діяльність згідно із законодавством про банки і банківську діяльність (зокрема нормативно-правовими актами НБУ).

Міненерговугілля у місячний строк з дня набрання чинності постановою має подати Кабміну пропозиції щодо визначення переліку уповноважених банків, які відповідають установленим вимогам.

Детальніше про це за посиланням: https://jurliga.ligazakon.net/…/180070_ustanovleny-trebovan…

Мінекономрозвитку надало рекомендації  щодо урахування вимог про санкції у закупівлі

Мінекономрозвитку надало рекомендації щодо врахування вимог Закону України «Про санкції» у своєму листі «Щодо застосування санкцій» № 3304-04/39245-06 від 07.09.2018 року. Рекомендував, зокрема, під час проведення процедури торгів, окрім вимог Закону України «Про публічні закупівлі», враховувати також вимоги:

  • Закону України «Про санкції» № 2195-VIII від 17.12.2017;
  • Указу Президента Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 21.06.2018 № 176/2018.

Зауважимо, у Рішенні РНБО визначені фізичні та юридичні особи, до яких застосовані обмежувальні заходи, зокрема, і заборона здійснювати публічні закупівлі.

Даний лист МЕРТУ є доповненням до раніше оприлюдненого на сайті листа «Щодо застосування санкцій» 3304-04/26252-07 від 19.06.2018. Зокрема, міністерство ним надало рекомендації щодо введення Указом Президента від 14.05.2018 № 126/2018 рішення РНБО від 02.05.2018 «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Лист МЕРТУ http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb

Рекомендації Мінекономрозвитку щодо закупівель та послуг з постачання електричної енергії

У листі «Щодо закупівель електричної енергії та послуг з постачання електричної енергії» №3304-04/39642-06 від 10.09.2018 р. МЕРТУ навів перелік нормативно-правових актів, які регулюють процеси функціонування ринку електричної енергії і взаємовідносини між його учасниками. Ними, є:

  • Правила ринку
  • Правила ринку «на добу наперед» внутрішньодобового ринку
  • Правила роздрібного рину електричної енергії
  • Кодекс системи передачі
  • Кодекс системи розподілу.

Основний документ - Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018.

Також Мінекономрозвитку зауважило, що право здійснювати діяльність з постачання електричної енергії мають тільки ті компанії, які отримали відповідні ліцензії. Перелік таких компаній НКРЕКП публікує у себе на сайті.  

Лист http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb

Більше 500 ЕСКО-тендерів оголошено у ProZorro

За майже 10 місяців - з кінця 2017 року до сьогодні, у системі ProZorro оголошено вже 515 ЕСКО-тендерів у 35 містах України.За результатами проведених торгів успішно укладено 177 ЕСКО-контрактів на загальну суму близько 180 млн гривень.

А нещодавно розпочато ще 23 ЕСКО-тендери щодо модернізації:

-17 дитячих садків Святошинського району м. Києва;

- 6 шкіл у м. Соледар Донецької області.

Тендерні пропозиції за цими закупівлями учасники можуть подавати до 28 вересня та 5 жовтня.

Деталіhttps://www.kmu.gov.ua/ua/news/vzhe-ponad-500-esko-tenderiv-ogolosheno-cherez-sistemu-prozorro

ЄБРР підтримує ініціативу України щодо переходу на систему «зелених» аукціонів

На круглому столі, організованому Комітетом ВРУ ПЕК у Парламенті розглянули питання щодо впровадження в Україні системи «зелених» аукціонів на основі кращих світових практик. Своє бачення щодо цього також висловив ЄБРР.

Як відомо, ЄБРР – вагомий гравець на ринку «чистої» енергетики. Зокрема, в Україні прокредитовано проектів на 158 МВт. Для подальшої підтримки українського ринку виділено ще близько 250 млн євро.

Окрім цього, ЄБРР спільно із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та IRENA розробили Рекомендації щодо розвитку відновлюваної енергетики, у тому числі, завдяки аукціонам.

ЄБРР підтверджує одну з важливих переваг аукціонів, а саме - можливість зменшити ціну на «чисту» електроенергію за рахунок підвищення конкуренції між гравцями ринку. Це саме той фактор, який важливий для українського ринку.

Також аукціони дають можливість, зокрема, вести «зелений» бізнес на довгострокову перспективу та зробити ринок більш прогнозованим.

Розглядаючи особливості впровадження аукціонів, учасники круглого столу дійшли згоди щодо необхідності створення дійсно сприятливих умов для реалізації інвестиційно привабливих, “bankable” проектів.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/sergij-savchuk-yebrr-pidtrimuye-iniciativu-ukrayini-shchodo-perehodu-na-sistemu-zelenih-aukcioniv

Нацбанк закупить засоби гігієни на1,4 млн грн

Нацбанк оголосив тендер на купівлю на 1,392 млн грн паперових рушників, серветок, туалетного паперу і миючих засобів. 7 вересня у системі публічних закупівель ProZorro оприлюднили відповідний тендер. НБУ чітко прописав вимоги до продукції. Загалом регулятор планує закупити 17,5 тис. «погонних метрів» туалетного паперу. У рамках тендеру НБУ закупить 103 л миючого засобу для підлоги і 680 л для унітазів. Додатково - 7250 паперових накладок на унітаз https://gazeta.ua/articles/economics/_nacbank-gotovij-vitratiti-14-mln-grn-na-zasobi-gigiyeni/858547

 У жовтні продаж землі будуть проводити через електронний аукціон

Вже зовсім скоро - у жовтні стартує пілотний проект, організований системою ProZorro.Продажі та Держгеокадастру - продаж землі через електронний аукціон.

Пілотний проект передбачає, що усі земельні торги будуть проводити через систему ProZorro.Продажі. За підрахунками, 70% земельних ділянок мають сільськогосподарське призначення. А отже доступні та чесні правила гри у першу чергу мають зацікавити аграріїв. Які, є надія, стануть тим самим ядром розвитку економіки нашої крани.

Також прогнозують, що відкритий електронний ринок землі дасть зростання потенційних покупців (орендаторів) та сформує нову ціну за право оренди земель України.

 Детальніше про це читайте на сайті E-Tender.ua https://e-tender.ua/news/vzhe-zovsim-skoro-prodazh-zemli-cherez-elektronnij-aukcion-160

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі