Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ: КОЛИ ТА ПРО ЯКІ ЗАКУПІВЛІ ПОТРІБНО ЗВІТУВАТИ ЗАМОВНИКАМ

03 Січня 2023

На початку року для замовників актуальним є оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю. Підсумуємо, про які саме договори про закупівлю слід звітувати, коли публікувати звіт про укладений договір в Прозорро

Розглянемо, як наразі замовнику оприлюднювати звіт про виконанні договори за Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості, Постанова № 1178) та Законом «Про здійснення публічних закупівель» (далі – Закон про закупівлі).

Нагадаємо, замовники, проводять тендера відповідно до Закону про закупівлі з урахуванням Особливостей про здійснення закупівель.

Звіт про виконання договору: про які договори звітувати

Уповноважена особа звітує про виконання договорів, які укладені в порядку, що визначив:

  • Закон про закупівлі;
  • Постанова №1178.

Що стосується перших, це договори про закупівлю, укладені за результатами проведення процедури закупівлі та спрощеної закупівлі.

Щодо других, то це договори про закупівлю, за результатами відкритих торгів з особливостями та договори, укладені на підставах, визначених п. 13 Особливостей про здійснення закупівель.

Звіт про виконання договору про закупівлю: про які договори НЕ звітувати

Не потрібно звітувати про:

  • договори, які були укладені без використання системи ProZorro;
  • прямі угоди і договори укладені за результатами спрощеної закупівлі за Постановою №169;
  • договори, які укладені після набрання чинності Особливостями про здійснення закупівель вартістю:

- менше 100 тис. грн для товарів і послуг,

- 200 тис. грн для послуг з поточного ремонту,

- 1,5 млн грн для робіт без застосування системи прозорро.

Звіт про укладений договір: терміни оприлюднення

Уповноважена особа публікує звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня коли:

  • сторони виконали договір про закупівлю;
  • закінчився строк дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами;
  • сторони розірвали договір.

Так визначає п. 12 ч. 1 ст. 10 Закону № 922.

Як уповноваженій особі звітувати про виконання договорів, укладених до 24.02.2022 року? 

Наразі є ситуації, коли замовник знаходяться на підконтрольній території, а виконавці за укладеними договорами – частково на тимчасово окупованій території, частково на звільненій. Як бути в такому випадку зі звітом про виконання договору?

На це питання відповідає Мінекономіки.

Як визначає п. 12 ч. 1 ст.10 Закону про закупівлі, замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, інформацію про закупівлю, зокрема, звіт про виконання договору про закупівлю.

Отже, замовник самостійно визначає, з настанням якої підстави йому оприлюднювати звіт про виконання договору, ураховуючи умови такого договору в частині можливості застосування, зокрема, п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону, коли є необхідність продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Чи потрібно оприлюднювати звіт про виконання договору спрощена закупівля?

У замовників також постають запитання щодо необхідності звітування про виконання договорів, які вони укладали за результатами спрощеної закупівлі за Постановою № 169.

Відповідно до абзацу 2 п. 2 Постанови № 1178 звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022 № 169а також договір про закупівлю, всі додатки та зміни до нього після його укладення замовники оприлюднюють протягом 90 днів з дня припинення або 5 скасування правового режиму воєнного стану в Україні, якщо замовником не оприлюднено такий звіт, договір про закупівлю, всі додатки та зміни до нього після його укладення до набрання цією постановою чинності. 

Таким чином замовнику не потрібно оприлюднювати звіт за договорами, які уклали за Постановою № 169, оскільки вона не передбачала такого обов’язку.

На що ще слід звернути увагу при звітування про закупівлі

Продовження договору.  

Якщо замовник продовжив дію договору про закупівлю згідно з ч. 6 ст. 41 Закону про закупівлі звіт про його виконання має бути оприлюднений в Прозоро протягом 20 робочих днів з дня настання однієї з підстав: закінчення строку дії договору, виконання договору, розірвання договору.

Врахуйте також, що відповідно до п. 19 Особливостей та ч. 7 ст. 41 Закону про закупівлі у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках передбачених п. 19 Особливостей, ч. 5 ст. 41 Закону, в тому числі, і у випадку зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків – замовник має обов’язково оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору в Прозоро протягом 3 робочих днів з дня внесення таких змін.

Інформація походження товару у звіті

Як визначають Особливості про здійснення закупівель, замовник під час оприлюднення у системі Прозорро звіту про виконання договору, не зазначає інформацію, передбачену п 13 ч. 1 ст. 42 Закону про закупівлі. А саме у разі закупівлі товару – не вказує інформацію про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі.

Закупівля, що передбачала застосування вимог щодо локалізації 

Відповідно до пункту 13 Постанови КМУ від 02.08.2022 № 861 разом із звітом про виконання договору слід оприлюднити в системі Прозорро калькуляцію собівартості товару, підготовлену його виробником.  

Підсумуємо 

Таким чином, уповноваженій особі потрібно звітувати про виконання договорів, які підпадають під визначення договору про закупівлю в розумінні Закону про закупівлі та Особливостей про здійснення закупівель.

Звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднювати протягом 20 робочих днів за договорами, які укладені за:

  • результатами проведення процедур закупівель та спрощених закупівель відповідно до Закону про закупівлі,
  • результатами проведення відкритих торгів з особливостями, а також за договорами, укладеними відповідно до п.13 Особливостей про здійснення закупівель.

Публікація звіту в системі Прозорро  

Як розмістити звіт про виконання договору про закупівлю у системі Прозоро пояснили на прикладі нашого майданчика Е-Тендер.

Алгоритм підготовки такого звіту читайте тут.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua


Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати