Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗВІТУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ТА ПІДПРИЄМСТВ

24 Грудня 2019

У статті розглянули головні моменти оприлюднення інформації про використання публічних коштів; інформації про діяльність підприємств; подання бюджетної та/або фінансової звітності

У системі Прозоро працює безліч бюджетних установ, організацій, державних підприємств. Усі вони мають подавати інформацію про використання публічних коштів та подавати іншу звітність, передбачену законодавством. Під кінець IV кварталу 2019-го року це питання є актуальним, не менше, ніж тема проведення публічних закупівель у системі Прозорро. Тож, у статті систематизували головні моменти щодо цього.

Інформація про використання публічних коштів

Таку інформацію розміщують на єдиному веб-порталі використання публічних коштів  згідно із  законом України «Про відкритість використання публічних коштів» № 183-VIII від 11.02.2015 (Закон - № 183).

Кому обов’язково подавати звіт

Подають інформацію на портал Є-дата:

  • розпорядники та одержувачі коштів державного бюджету, місцевих бюджетів,
  • органи пенсійного фонду,
  • підприємства,
  • фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Строки оприлюднення інформації

При використанні коштів:

  • держбюджету, місцевих бюджетів – щоквартально, не пізніше як за 35 к. д. після закінчення звітного кварталу. Таким чином за IV-й квартал 2019-го до 4 лютого 2020-го;
  • підприємств, які отримані в результаті господарської діяльності – щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком. Таким чином за 2019-й до 31 січня 2020-го;
  • загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів пенсійного фонду, інформацію оприлюднюють щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу. Таким чином за IV-й квартал 2019-го до 4 лютого 2020-го.

Подання бюджетної та/або фінансової звітності

Подають через систему АС «Є-Звітність».

Визначає подання звітності Порядок*, який розроблено відповідно до статті 58 Бюджетного кодексу України. Так, передбачено, що звітність про виконання держбюджету включає фінансову та бюджетну звітність.

Так, форми звітності складають і подають із застосуванням автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби – АС «Є-Звітність».

ДКСУ забезпечує розміщення на своєму офіційному сайті інформації щодо порядку роботи в АС «Є-Звітність». Якщо установа немає можливості подати звітність до АС «Є-Звітність» її можна подати до органів Казначейства у паперовому вигляді.  

Інформація про діяльність підприємств

Оприлюднюють згідно з Порядком** оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій (часток) належать державі. А також господарських товариств, 50 і більше % акцій (часток), які належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%. 

Порядок* складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44

Порядок** затверджений Постановою Уряду від 09.11.2016 № 1067

Кому обов’язково оприлюднювати інформацію

Підприємства, господарські товариства оприлюднюють інформацію про свою діяльність (крім випадків, установлених законом) розміщуючи документи  на своєму сайті разом з іншою інформацією про підприємство, що підлягає оприлюдненню відповідно до закону.

Якщо немає власного сайту – на офіційному веб-сайті органу управління.

Та інформація, яка має бути оприлюднена, а також її строки оприлюднення визначено у додатку до згаданого Порядку. Так, відомості про договори, стороною якого є підприємство, інформація про яке підлягає оприлюдненню відповідно до Закону № 183, оприлюднюють протягом 10 к. д. з дня їх укладення.Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Що таке велика приватизація, як працюють онлайн торги у Прозорро Продажі. Які умови участі в торгах великої приватизації. Лоти великої приватизації. Електронні торги великої приватизації на майданчику Е-Тендер
Корисні статті
Як учасникам Прозорро подати тендерну пропозицію на тендер, який обсяг інформації та вимоги до оформлення у воєнний час. Які права учасника у відкритих торгів з особливостями та що врахувати при подачі документів пропозиції
Корисні статті
До вашої уваги - інтерв'ю з Наталею Шимко, заступницею директора ДП “Прозорро”. Закупівельнику про закупівлі в електронному каталозі, законність такого способу, отримання потрібного товару та інші важливі нюанси закупівлі - послухаєте в нашій розмові, яку провела Іванна Занюк, директорка із розвитку публічних закупівель на Е-Тендер.