Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗВІТУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ТА ПІДПРИЄМСТВ

24 Грудня 2019

У статті розглянули головні моменти оприлюднення інформації про використання публічних коштів; інформації про діяльність підприємств; подання бюджетної та/або фінансової звітності

У системі Прозоро працює безліч бюджетних установ, організацій, державних підприємств. Усі вони мають подавати інформацію про використання публічних коштів та подавати іншу звітність, передбачену законодавством. Під кінець IV кварталу 2019-го року це питання є актуальним, не менше, ніж тема проведення публічних закупівель у системі Прозорро. Тож, у статті систематизували головні моменти щодо цього.

Інформація про використання публічних коштів

Таку інформацію розміщують на єдиному веб-порталі використання публічних коштів  згідно із  законом України «Про відкритість використання публічних коштів» № 183-VIII від 11.02.2015 (Закон - № 183).

Кому обов’язково подавати звіт

Подають інформацію на портал Є-дата:

  • розпорядники та одержувачі коштів державного бюджету, місцевих бюджетів,
  • органи пенсійного фонду,
  • підприємства,
  • фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Строки оприлюднення інформації

При використанні коштів:

  • держбюджету, місцевих бюджетів – щоквартально, не пізніше як за 35 к. д. після закінчення звітного кварталу. Таким чином за IV-й квартал 2019-го до 4 лютого 2020-го;
  • підприємств, які отримані в результаті господарської діяльності – щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком. Таким чином за 2019-й до 31 січня 2020-го;
  • загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів пенсійного фонду, інформацію оприлюднюють щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу. Таким чином за IV-й квартал 2019-го до 4 лютого 2020-го.

Подання бюджетної та/або фінансової звітності

Подають через систему АС «Є-Звітність».

Визначає подання звітності Порядок*, який розроблено відповідно до статті 58 Бюджетного кодексу України. Так, передбачено, що звітність про виконання держбюджету включає фінансову та бюджетну звітність.

Так, форми звітності складають і подають із застосуванням автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби – АС «Є-Звітність».

ДКСУ забезпечує розміщення на своєму офіційному сайті інформації щодо порядку роботи в АС «Є-Звітність». Якщо установа немає можливості подати звітність до АС «Є-Звітність» її можна подати до органів Казначейства у паперовому вигляді.  

Інформація про діяльність підприємств

Оприлюднюють згідно з Порядком** оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій (часток) належать державі. А також господарських товариств, 50 і більше % акцій (часток), які належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%. 

Порядок* складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44

Порядок** затверджений Постановою Уряду від 09.11.2016 № 1067

Кому обов’язково оприлюднювати інформацію

Підприємства, господарські товариства оприлюднюють інформацію про свою діяльність (крім випадків, установлених законом) розміщуючи документи  на своєму сайті разом з іншою інформацією про підприємство, що підлягає оприлюдненню відповідно до закону.

Якщо немає власного сайту – на офіційному веб-сайті органу управління.

Та інформація, яка має бути оприлюднена, а також її строки оприлюднення визначено у додатку до згаданого Порядку. Так, відомості про договори, стороною якого є підприємство, інформація про яке підлягає оприлюдненню відповідно до Закону № 183, оприлюднюють протягом 10 к. д. з дня їх укладення.Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
В умовах повномасштабного вторгнення та знищення енергетичної інфраструктури країни замовники вимушені купувати джерела альтернативного живлення (генератори) для забезпечення стабільної роботи. Саме тому ми вирішили нагадати Вам про поняття ступеню локалізації виробництва та потребу його застосування.
Корисні статті
Цікавлять нові замовлення від держзамовників, але не хочеться займатися підготовкою тендерних документів? Тоді беріть участь у «Запиті ціни пропозицій»
Корисні статті
Скористайтеся перевагами запиту ціни пропозицій уже зараз