У системі Прозоро працює безліч бюджетних установ, організацій, державних підприємств. Усі вони мають подавати інформацію про використання публічних коштів та подавати іншу звітність, передбачену законодавством. Під кінець IV кварталу 2019-го року це питання є актуальним, не менше, ніж тема проведення публічних закупівель у системі Прозорро. Тож, у статті систематизували головні моменти щодо цього.
Інформація про використання публічних коштів
Таку інформацію розміщують на єдиному веб-порталі використання публічних коштів згідно із законом України «Про відкритість використання публічних коштів» № 183-VIII від 11.02.2015 (Закон - № 183).
Кому обов’язково подавати звіт
Подають інформацію на портал Є-дата:
- розпорядники та одержувачі коштів державного бюджету, місцевих бюджетів,
- органи пенсійного фонду,
- підприємства,
- фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Строки оприлюднення інформації
При використанні коштів:
- держбюджету, місцевих бюджетів – щоквартально, не пізніше як за 35 к. д. після закінчення звітного кварталу. Таким чином за IV-й квартал 2019-го до 4 лютого 2020-го;
- підприємств, які отримані в результаті господарської діяльності – щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком. Таким чином за 2019-й до 31 січня 2020-го;
- загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів пенсійного фонду, інформацію оприлюднюють щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу. Таким чином за IV-й квартал 2019-го до 4 лютого 2020-го.
Подання бюджетної та/або фінансової звітності
Подають через систему АС «Є-Звітність».
Визначає подання звітності Порядок*, який розроблено відповідно до статті 58 Бюджетного кодексу України. Так, передбачено, що звітність про виконання держбюджету включає фінансову та бюджетну звітність.
Так, форми звітності складають і подають із застосуванням автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби – АС «Є-Звітність».
ДКСУ забезпечує розміщення на своєму офіційному сайті інформації щодо порядку роботи в АС «Є-Звітність». Якщо установа немає можливості подати звітність до АС «Є-Звітність» її можна подати до органів Казначейства у паперовому вигляді.
Інформація про діяльність підприємств
Оприлюднюють згідно з Порядком** оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій (часток) належать державі. А також господарських товариств, 50 і більше % акцій (часток), які належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%.
Порядок* складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44
Порядок** затверджений Постановою Уряду від 09.11.2016 № 1067
Кому обов’язково оприлюднювати інформацію
Підприємства, господарські товариства оприлюднюють інформацію про свою діяльність (крім випадків, установлених законом) розміщуючи документи на своєму сайті разом з іншою інформацією про підприємство, що підлягає оприлюдненню відповідно до закону.
Якщо немає власного сайту – на офіційному веб-сайті органу управління.
Та інформація, яка має бути оприлюднена, а також її строки оприлюднення визначено у додатку до згаданого Порядку. Так, відомості про договори, стороною якого є підприємство, інформація про яке підлягає оприлюдненню відповідно до Закону № 183, оприлюднюють протягом 10 к. д. з дня їх укладення.