Назад в каталог статей
Новости

Новая методика расчета стоимости платы за аренду государственного имущества - что изменилось?

20 Июля 2021

Узнайте об арендных ставках на первое продление аренды государственного объекта, обновленные целевые назначения для аренды имущества без аукциона и льготную аренду за 1 гривну

У квітні 2021 року Кабінет міністрів України прийняв нову методику розрахунку плати за оренду державного  майна. Методика затверджена Постановою № 630.

Визначено орендні ставки, за якими державні об'єкти можуть передаватися в оренду на пільгових умовах  без проведення аукціону в системі Прозорро.Продажі.

Ті ж самі формули, проте скорочено перелік цільових призначень 

Як і у попередній Методиці, розмір річної орендної плати нерухомого майна визначається на основі незалежної оцінки майна та орендної ставки.  У формулі розрахунку вартості оренди цілісних майнових комплексів враховується вартість основних засобів та вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою.

Нові орендні ставки для об'єктів оренди певного цільового призначення, наведені у Додатку 1. У порівнянні з попередньою методикою, для деяких видів діяльності орендні ставки суттєво знижені. Наприклад, у три рази  зменшено ставки для приватних шкіл. Для приватних дошкільних закладів освіти - у 10 разів.

Водночас, скоротилась кількість цільових призначень, за якими можуть бути використані орендовані об’єкти державної нерухомості. Загалом це заходи науково-практичного, культурного, мистецького, освітнього спрямування. Нагадаємо, що мова йде про перелік цільових призначень, по яким орендні ставки визначаються не на аукціонах. 

Якщо ви продовжуєте оренду вперше

Закон “Про оренду державного та комунального майна” встановив, що перше продовження будь-яких договорів, у тому числі комерційних, відбувається без аукціону за ставками оренди, які також визначаються Кабінетом Міністрів.  Постанова № 630 затвердила відповідні орендні ставки - вони визначені у Додатку 2.

Кілька прикладів розмірів ставок для розміщення в орендованих об'єктах:

  • майстерень, що здійснюють ТО та ремонт автомобілів                       - 30%
  • торговельних об’єктів (непродовольчі товари, алкоголь та тютюн)     - 18%
  • офісних приміщень (крім відділень фінустанов)                                   - 18%
  • ресторанів, кафе ( з продажем підакцизних товарів)                            - 15%
  • ресторанів, кафе ( без продажу підакцизних товарів)                           - 12%
  • аптек, ветеринарних аптек                                                                       - 12%

Пільгова оренда за 1 гривню

Для державних органів влади та бюджетних установ передбачена пільгова орендна плата - за 1 гривню на рік (пункт 13 Методики). Перелік організацій, які мають таке право оновився. Зокрема, у переліку вже немає державних та комунальних медичних закладів. Водночас, скористатися пільговою орендою тепер можуть органи місцевого самоврядування.

Відзначимо ще одне нововведення у Методиці: можна орендувати занедбану пам'ятку архітектури за ціною 1 гривня за квадратний метр.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціонах з оренди державного майна або роботи на майданчику, звертайтеся до наших менеджерів E-Tender.

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), 

e-mail: support-auction@e-tender.ua

Заинтересовала информация статьи?
Получить дополнительное разъяснение

похожие новости

Новости
Новости
Новости