Назад в каталог статей
Новости

Обжалование заключения ГАСУ: заказчик должен указать в ЭТС дату и номер производства

07 Июля 2021

В системе Прозорро обновился функционал. Теперь заказчик должен публиковать в ЭТС информацию о номере и дате открытия производства, которым оспаривается вывод ГАСУ. В системе также публикуется протоколы ГАСУ о привлечении заказчика к административной ответственности, если факт нарушений был доказан.

Команда Е-Тендер підготувала відео-інструкцію, в якій спеціаліст по роботі із замовниками у сфері публічних закупівель Антон Волов роз'яснює послідовність кроків замовника, якщо той вирішив оскаржити в суді висновок ДАСУ щодо порушень у закупівлі.


Державна аудиторська служба (ДАСУ) може прийняти рішення про початок моніторингу певної закупівлі в системі Прозорро. Підстави для початку моніторингу:

  • дані автоматичних індикаторів ризиків;
  • інформація від державних органів, органів місцевого самоврядування про порушення;
  • повідомлення в ЗМІ;
  • порушення, які виявили аудитори;
  • інформація від громадських об’єднань.

Всі дії працівників ДАСУ під час моніторингу відображаються в електронній системі закупівель (ЕТС) - замовник отримує повідомлення, якщо такий моніторинг розпочато. Результатом моніторингу є висновок ДАСУ, в якому зазначаються порушення у процедурі закупівлі.

Після того, як в ЕТС буде опубліковано висновок ДАСУ, замовник може:

  • підтвердити факт порушення та усунути його;
  • звернутись за роз'ясненням;
  • оскаржити висновок в суді .

 На Е-Тендер діє функціонал, який дозволяє обрати ту чи іншу дію (див. мал.1).

мал.1

Оскаржити рішення ДАСУ можна протягом 10 робочих днів з моменту публікації висновку. Далі потрібно буде зробити кілька дій в системі Е-Тендер. 

Додавання інформації про відкриття провадження

Крок 1.  Замовник повинен зазначити в ЕТС  інформацію про оскарження висновку протягом наступного робочого дня з дня подачі відповідного позову. Для цього потрібно зайти в систему Е-Тендер і натиснути кнопку “Зазначити, що висновок оскаржується в суді” (мал.1).  Далі відкриється вікно, в якому слід заповнити електронну форму, додати документ та натиснути “Опублікувати” (мал.2). Інформація публікується з накладанням кваліфікованого електронного підпису .

мал.2

Крок 2.  Наступним етапом (мал.3) потрібно зазначити інформацію щодо відкриття провадження, натиснувши кнопку “Додати провадження”.

мал.3

Крок 3.  В електронних полях (мал.4) потрібно вказати номер провадження та дату його відкриття. Також є можливість додати документ.  Після чого  інформацію (кнопка “Додати”) потрібно опублікувати з накладанням КЕП.

мал.4

Публікація в ЕТС протоколу ДАСУ про адміністративну відповідальність

Якщо замовник не усуває визначені у висновку порушення і висновок не оскаржено у суді - ДАСУ, після закінчення строку оскарження, публікує в системі інформацію про притягнення замовника до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель (мал.5).

мал.5

В особистому кабінеті (у розділі “Мої повідомлення”) замовник отримає сповіщення, в якому будуть вказані номер  протоколу ДАСУ, номер та дати відкриття провадження.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо залишились запитання, телефонуйте спеціалістам служби підтримки E-Tender:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),

e-mail: support@e-tender.uaЗаинтересовала информация статьи?
Получить дополнительное разъяснение

похожие новости

Новости
Новости
Новости