Назад в каталог статей
Функции площадки

Обеспечение предложения и исполнения договора в Prozorro - обновленный функционал на E-Tender

19 Апреля 2021

В системе Prozorro с 16 апреля 2021 действует новый обязательный функционал - требования по обеспечению предложения и исполнения договора необходимо указывать в электронных полях. Система публичных закупок развивается в направлении электронизации полей тендерной документации.

Чому реалізований цей функціонал

Замовник в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі має зазначити інформацію про забезпечення пропозиції та забезпечення виконання договору - визначено в пунктах 11 та 12 частини 3 ст. 14 Закону України “Про публічні закупівлі”.   Подібна вимога є у пункті 9 частини 2 статті 21 Закону і стосується вона відкритих торгів.  Нарешті, в пунктах 15 та 16 частини 2 статті 22 Закону сказано, що у тендерній документації зазначаються такі відомості:

 • розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
 • розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати);

Отже, реалізований, відповідно до Закону, функціонал є частиною електронної тендерної документації. Більше про це можна прочитати на сайті infobox.prozorro.org.

Забезпечення пропозиції

Під час створення закупівлі замовник може встановити вимоги щодо забезпечення тендерних пропозицій. Для цього потрібно в полях “Забезпечення тендерної пропозиції”:

 • активувати чек-бокс «Так»;
 • вказати суму;
 • натиснути на кнопку «Додати документи та критерії».

Відбудеться перехід до наступного розділу, в якому вказується інформація про вимоги до учасника. В інформаційному блоці про забезпечення тендерної пропозиції обов’язково потрібно заповнити  «Повний опис умов та розміру надання забезпечення». (мал.1)

мал.1

Є можливість вказати спосіб надання тендерного забезпечення пропозиції. Якщо натиснути кнопку “додати спосіб” відкриваються поля:

 • “заголовок” та опис (не обов’язкові для заповнення);
 • “документ” (не обов’язково, але можна підвантажити форму гарантії, наприклад, якщо ви даєте її в складі тендерної документації).

Після завантаження документів до оголошення, потрібно просто натиснути клавішу «зберегти підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі» та «опублікувати»

Якщо вимоги щодо забезпечення застосовані замовником, то постачальник має  обов'язково відповісти на них. Під час подання пропозиції, потрібно буде:

 • заповнити поле заголовок (не обов’язково);
 • заповнити поле опис (не обов’язково);
 • обрати документ, попередньо завантажений до пропозиції (обов'язково).

Корисна консультація “НОВА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОПОЗИЦІЇ ТА ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ В ПРОЗОРРО" розміщена на infobox.prozorro.org.

Команда E-Tender також підготувала для вас відео-інструкцію, яка допоможе краще розібратися з новим функціоналом.

Забезпечення виконання договору

Активувати вимогу можна чекбоксом “Забезпечення виконання договору” (мал. 2). Вимога не є обов'язковою - замовник може її не активувати.

мал.2

Якщо вимога активована, можна вказати спосіб підтвердження (кнопка “додати спосіб” - працює як і при підтвердженні забезпечення пропозиції).

Після завантаження документів до оголошення, потрібно натиснути клавішу «зберегти підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі» та «опублікувати».

Після публікації закупівлі,  інформація про критерії буде відображатися на сторінці закупівлі в окремому розділі.

Новий функціонал стосується таких процедур:

 • спрощена/допорогова закупівля;
 • відкриті торги;
 • відкриті торги з публікацією англійською мовою;
 • відкриті торги для закупівлі енергосервісу.

Якщо виникають проблеми з заповненням електронних полів, ви можете ознайомитись з більш детальною інструкцією щодо встановлення вимог до забезпечення пропозиції.

Якщо потрібна консультація щодо участі у публічних закупівлях на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),

e-mail: support@e-tender.ua

Заинтересовала информация статьи?
Получить дополнительное разъяснение