Назад в каталог статей
Полезные статьи

Закупки через ЦЗО: публикация годового плана на E-Tender

01 Сентября 2021

Подробно о процедуре объявления и проведения закупки через центральную закупочную организацию

Замовники можуть провести закупівлю, скориставшись послугами центральної закупівельної організації (ЦЗО). Як опублікувати таку закупівлю через систему Е-Тендер та узгодити усі деталі щодо тендеру, розповідає фахівець по роботі  із замовниками Prozorro на E-Tender Антон Видриган.Як опублікувати закупівлю в системі ЦЗО

Замовнику необхідно створити рядок плану (мал.1) та обрати тип процедури «Закупівля через централізовану закупівельну організацію» (мал.2)

Мал.1

Мал.2

Далі потрібно:

  • заповнити  обов’язкові  поля, які виділені червоним кольором;
  • вказати у календарі «орієнтований початок» закупівлі - місяць, день та рік (нагадаємо, що при створенні звичайного плану закупівель можна обрати тільки місяць та рік);
  • накласти електронний підпис (після того як буде присвоєно номер плану).

Узгодження деталей закупівлі із ЦЗО

ЦЗО має право запитати у замовника інформацію та документи, що необхідні для здійснення закупівлі. Всі повідомлення від ЦЗО надходять до особистого кабінету замовника та на його електронну пошту. Відповідь на запит ЦЗО потрібно надати через електронну систему закупівель не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів з дати надходження зазначеного запиту.

Якщо ви завантажуєте документ для надання відповіді щодо вимог ЦЗО, потрібно обов’язково накласти електронний підпис (мал. 3)

Мал.3

Включення до плану закупівель чи відмова

Після етапу узгоджень, ЦЗО може прийняти рішення опубліковувати закупівлю відповідно до створеного плану (статус «Включено у закупівлю»)  або відмовитися від проведення закупівлі (статус «Не включено в закупівлі»).

Якщо “включено” - ЦЗО розпочинає проведення тендеру в інтересах замовника протягом 20 робочих днів з дня надходження від нього інформації, необхідної для проведення тендеру.

Якщо “не включено” -  замовник може звернутись до іншого ЦЗО (для цього потрібно перейти в «Мій план», натиснути редагувати рядок плану закупівлі та обрати зі списку  інше ЦЗО) або провести закупівлю самостійно.

Замовник також має право відмовитися від послуг ЦЗО (крім випадків коли він зобов’язаний здійснювати закупівлі через ЦЗО) та провести закупівлю самостійно. Про це він письмово повідомляє не пізніше ніж за два робочих дні до дати оприлюднення ЦЗО оголошення про закупівлю. У повідомленні потрібно зазначити причини відмови від послуг ЦЗО.

Нагадаємо, статус ЦЗО мають дві державні організації: ДП “Медичні закупівлі України” та ДУ  “Професійні закупівлі”.

ЦЗО ‒ юридична особа, що визначена Кабінетом Міністрів України, як замовник, який організовує і проводить закупівлі в інтересах замовників відповідно до Закону "Про публічні закупівлі".  Метою створення ЦЗО є розвантаження непрофільних фахівців в організаціях, які проводять закупівлі та забезпечення додаткової економії коштів за рахунок агрегації і стандартизації таких закупівель.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо виникають запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтесь до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),

e-mail: support@e-tender.ua

Заинтересовала информация статьи?
Получить дополнительное разъяснение

похожие новости

Полезные статьи
Полезные статьи
Полезные статьи