Щодо деяких питань сплати неустойки в процесі укладення договорів оренди на аукціоні

Щодо деяких питань сплати неустойки в процесі укладення договорів оренди на аукціоні

Питання: Чи правомірно нарахування неустойки по договору оренди, коли орендарем повернуто з користування нерухоме майно після проведення електронного аукціону, але участь в ньому чинний орендар не приймав? У випадку правомірності, неустойка нараховується з дати закінчення договору оренди чи з дати проведення аукціону?

З якої дати потрібно нараховувати неустойку, якщо чинний орендар приймав участь в електронному аукціоні, але за результатами аукціону даного орендаря не визначено переможцем

Відповідь: Не має значення приймав чи не приймав орендар участь в електронному аукціоні. Значення має дата укладення договору з переможцем аукціону  або дата з якої аукціон на продовження договору оренди визнано таким, за результатами якого об’єкт не було передано в оренду з підстав, передбачених пунктом 152 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 (далі – Порядок передачі майна в оренду).

Якщо переможцем став інший учасник аукціону, договір з чинним орендарем припиняється у зв’язку із закінченням строку, на який його укладено. При цьому якщо строк дії договору оренди з чинним орендарем закінчився, такий договір вважається продовженим до моменту укладення договору з переможцем аукціону або до моменту настання випадку, передбаченого пунктом 152 цього Порядку (абзац третий пункту 151 Порядку передачі майна в оренду).

Згідно з пунктом 74 Порядку передачі майна в оренду переможець аукціону протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону укладає договір оренди об’єкта оренди та підписує акт приймання-передачі.

Відповідно до пунктів 4.3 та 4.4 Примірного договору майно вважається повернутим з оренди з моменту підписання балансоутримувачем та орендарем акта повернення з оренди орендованого майна.

Якщо орендар не повертає майно після отримання від балансоутримувача примірників акта повернення з оренди орендованого майна, орендар сплачує до державного бюджету неустойку у розмірі подвійної орендної плати за кожний день користування майном після дати припинення договору оренди.

Тобто, до моменту укладення договору з переможцем аукціону, чинний орендар має право користуватися орендованим майном та неустойку сплачувати не повинен.  

Джерело з повним текстом роз’яснення - за посиланням.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо