Щодо передачі комунального майна в оперативне управління державній установі

Щодо передачі комунального майна в оперативне управління державній установі

Роз’яснення щодо відповідності Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передача комунального майна в оперативне управління державній бюджетній установі.

Питання: Просимо надати роз’яснення, чи буде передача об’єкта комунальної власності в оперативне управління державній бюджетній установі вважатися безоплатним користуванням в розумінні Закону України «Про оренду державного та комунального майна»?

Запит Департаменту комунальної власності м. Києва
Відповідь: Відповідно до положень Господарського кодексу України (стаття 137) правом оперативного управління у цьому Кодексі визнається речове право суб’єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом). З порушеного питання існує судова практика, зокрема, справа № 910/12224/17, за результатами розгляду якої Велика Палата Верховного Суду України дійшла висновку, що передача комунального майна в оперативне управління підприємствам, установам, організаціям, які не були утворені відповідним органом місцевого самоврядування не допускається. Більше - за 
посиланням.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо