Щодо права на передачу в оренду державного і комунального майна без аукціону

Щодо права на передачу в оренду державного і комунального майна без аукціону

Питання 1: Чи належить лікувальний заклад, який надає первинну медичну допомогу (комунальне некомерційне підприємство «районний центр первинної медико-санітарної допомоги») до переліку підприємств, установ, організацій, яким надано право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону?

Відповідь: Право на передачу в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону мають, зокрема, установи і організації, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів. Зазначене право не розповсюджується на комунальні заклади охорони здоров’я, які створені у формі підприємств.

Поряд з цим інформуємо, що у Верховній Раді України зареєстрований законопроект за
 № 3451 від 08.05.2020, яким передбачається доповнити частину другу статті 15 Закону новою частиною, відповідно до якої заклади охорони здоров’я державної та комунальної власності будь-якої організаційно-правової форми матимуть змогу отримувати майно без проведення аукціону.

Джерело з повним текстом роз’яснення - лист ФДМУ від 04.06.2020 № 10-16-10845

Питання 2: Орендарем нерухомого майна є заклад освіти приватної форми власності. Договір укладений відповідно до старого Закону про оренду і продовжувався більше ніж один раз. Чи може такий орендар продовжити договір без аукціону?

Відповідь: Договори оренди із закладами освіти приватної форми власності, укладені відповідно до старого Закону про оренду (у тому числі і без проведення конкурсу), не належать до тих, які були укладені без проведення аукціону відповідно до вимог абзацу 3 частини 2 статті 15 Закону, і, відповідно, не можуть бути продовжені без проведення аукціону.

Для прикладу, до таких наразі належать орендарі – заклади освіти, які відповідно до нового Закону про оренду мають право на продовження договору оренди без аукціону при умові, що вони орендували майно без аукціону відповідно до статті 15 нового Закону про оренду.

Однак, якщо договір оренди був укладений відповідно до старого Закону про оренду, і він продовжується не вперше (а вже вдруге або втретє), то такий орендар не відповідає вимогам частин 3 та 4 статті 18 нового Закону про оренду, і відповідно, договір з таким орендарем підлягає продовженню на аукціоні.

Джерело з повним текстом роз’яснення - за посиланням.


Також на цю тему:

 

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо