Щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу

Щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу

Згідно з підпунктом 21 пункту 1 Закону України «Про публічні закупівлі», послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Тобто, послуги – це предмет закупівлі.

Згідно із частиною п’ятої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема, придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.

Таким чином, норми постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641» в частині заборони на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти не поширюються на заборону сплачувати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів авансового платежу за договорами оренди державного та комунального майна.

Джерело з повним текстом роз’яснення - за посиланням.


Також на цю тему: 

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо