Щодо визначення деяких дат при продовженні договорів оренди з чинним орендарем на аукціоні

Щодо визначення деяких дат при продовженні договорів оренди з чинним орендарем на аукціоні

Питання.

1. З якої дати набирає чинності договір оренди, який продовжується на аукціоні, та переможцем якого став чинний орендар?

2. З якої дати застосовується орендна плата, запропонована чинним орендарем на аукціоні: з дати закінчення договору, чи з дати проведення аукціону на продовження договору, де переможцем став чинний орендар?

3. Чи є обов’язковим підписання акта приймання-передачі майна, якщо договір оренди продовжується за результатами аукціону і переможцем аукціону став чинний орендар?

Запит Кам’янської міської ради Дніпропетровської області від 12.11.2020 № 02-09/1688

Відповідь: Відповідно до абзацу першого пункту 151 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», у разі коли переможцем аукціону став чинний орендар, між орендодавцем, балансоутримувачем та чинним орендарем укладається додаткова угода про продовження договору оренди майна. Додаткова угода укладається шляхом викладення договору оренди в новій редакції згідно з примірним договором оренди.Примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності (далі – Примірний договір), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року № 820 «Про затвердження примірних договорів оренди державного майна».

Відповідно до пункту 12.1 Примірного договору договір оренди набирає чинності в день його підписанння сторонами (нотаріального посвідчення, якщо відповідно до законодавства договір підлягає нотаріальному посвідченню). Строк оренди за цим договором починається з дати підписання акта приймання-передачі і закінчується датою припинення цього договору.

При цьому, якщо договір продовжується за результатами аукціону і переможцем аукціону став чинний орендар, підписання актів приймання-передачі не потрібно, з огляду на те, що чинний орендар, який став переможцем аукціону, на підставі первісного договору оренди вже користується орендованим майном. Тобто, підписання акта приймання-передачі є зайвим, а дата закінчення договору визначається шляхом додавання строку, на який продовжувався попередній договір, до дати закінчення попереднього договору оренди.

Крім того, якщо розмір орендної плати за результатами аукціону збільшився у порівнянні з розміром орендної плати за початковим договором, новий (збільшений розмір орендної плати) застосовується з дати підписання договору оренди у новій редакції.

Більше - за посиланням.


Також на цю тему:

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо