Інструкція внесення інформації про об’єкти Переліку першого або другого типу - “нерухомість”

Інструкція внесення інформації про об’єкти Переліку першого або другого типу - “нерухомість”

Для створення об’єкту необхідно авторизуватись на майданчику. Для цього здійснити вхід до особистого кабінету на сайті майданчика Е-Тендер https://auction.e-tender.ua/#/login

1 крок. 

Для того, щоб працювати з орендою згідно Закону України №157 необхідно перевірити статус готовності особистого кабінету. Для цього зверніть увагу на 2 параметри:

 • Режим реальних аукціонів
 • Тип організації - орендодавець згідно ЗУ

Якщо зазначені параметри не відповідають - зверніться до персонального менеджера для налаштування особистого кабінету. 

1


УВАГА! В роботі з об’єктами не передбачається можливість тестового режиму! Всі об’єкти які Ви створюєте - одразу публікуються в Прозорро.Продажі.  

1

2 крок. Створення чернетки об’єкта. 

У вкладці “Моя організація” обирайте кнопку “Створити об’єкт у реєстрі” - і Вам відкриється функціонал для внесення потенційних об’єктів оренди.

Кнопку “Створити оголошення” використовуйте для створення безпосередньо аукціонів щодо оренди або аукціонів на продовження договорів оренди.

1

Важливо! Ви зобов’язані внести до оголошення всю інформацію, що передбачається п. 26 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Майданчик не несе відповідальність за достовірність та повноту наданої орендодавцем та балансоутримувачем інформації.

У разі допущення помилки, у Вас буде можливість відредагувати інформацію, якщо така буде відкрита для редагування зі сторони Прозорро.Продажі та Е-Тендер.

Створення типу об’єкта - нерухомість. 

В першу чергу обирайте тип власності: державне чи комунальне майно.

1

Далі в залежності від наявних у Вас рішень встановлюйте галочки до чек-боксів та внесіть дані про такі рішення.
Наприклад, якщо включення об’єкту до Переліку 1 типу потребувало погодження балансоутримувача - встановлюйте галочку біля такої ознаки та додавайте інформацію про відповідне рішення.

Далі необхідно внести інформацію про тип переліку, до якого включено даний об’єкт.

1

Також, необхідно зазначити статус затвердження об’єкта в Переліку, обирайте одне зі значень. Чи затверджено вже Перелік, чи об’єкт на стадії затвердження, або вже переданий в оренду та неактивний.

1

Аналогічні дії відносяться і до погодження орендодавця. 

1

Далі необхідно зазначити чи вимагається погодження органу управління - якщо так, то встановлюйте відповідну ознаку. У разі наявного погодження - необхідно внести дані про таке рішення.

1

Такі ж самі ознаки необхідно зазначити щодо наступних рішень: 

 • Інформація про згоду на здійснення ремонту.
 • Рішення про передачу об’єкта на приватизацію.
 • Рішення про проведення інвестиційного конкурсу.

У разі, якщо такі рішення не приймалися - Ви не проставляєте чек-бокси, а фактично ігноруєте такі ознаки. майданчик розуміє це, як відсутність рішень.

Якщо об’єкт є пам’яткою культурної спадщини - необхідно внести інформацію про наявність погодження органу культурної спадщини (наявність, відсутність або не вимагається). У разі наявності - внести інформацію про реквізити підтверджуючого документу. Та зазначити стан пам’ятки культурної спадщини (це текстове поле, в якому ви можете зазначити декілька речень про технічний стан об’єкту, або надати інформацію з рішення про фактичний стан та статус об’єкта).

1

Обов’язкове для заповнення поле - стан державної реєстрації об’єкту. Без внесення інформації до даного поля - створення об'єкту неможливе.

Вам необхідно обрати статус реєстрації об’єкта.

Давно зареєстровано - це те майно, що було зареєстровано до 01.01.2013 р.

Важливо, що згідно п. 32 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна: “Якщо станом на дату прийняття рішення про включення об’єкта до Переліку відповідного типу право власності держави або територіальної громади на об’єкт оренди, що є нерухомим майном і має балансову вартість, не зареєстровано, балансоутримувач або уповноважений орган управління самостійно вживає заходів для здійснення такої реєстрації”.

1

Нижче у полі “реквізити державної реєстрації об’єкту” необхідно вказати реквізити документи, що посвідчує таку реєстрацію.

Наступний блок - Правила та умови передачі об’єкта в оренду

В першу чергу необхідно зазначити на якій термін пропонується до оренди об’єкт. Майданчик пропонує обрати 1 з трьох параметрів:

 • роки,
 • місяці,
 • дні.

Вам необхідно зазначити хоча б 1 з вказаних параметрів. Усі 3 параметри не обов’язкові для заповнення.

1

У разі якщо Ви застосовуватиме графік використання об’єкта - необхідно зазначити відповідні параметри у наступних полях:

1

Якщо ці поля не мають відношення до Вашого об’єкту - не вносьте до них інформацію. Майданчик сприймає це як відсутність графіку використання об’єкта.

Далі необхідно зазначити 3 важливі параметри: 

 • Спосіб обмеження цільового призначення об’єкта - обирайте одне зі значень з випадаючого переліку. Це поле є обов’язковим для заповнення, без нього неможливо створити об’єкт.
 • Додаткові умови оренди - це текстове поле, у якому Ви можете зазначити, які саме додаткові умови плануються для даного об’єкту. Поле не має обмежень щодо знаків.
 • Можливість суборенди - це значення необхідно визначити шляхом натискання на чек-бокс. Важливо, можливість суборенди можна визначити лише на етапі аукціону та до нього. Після того, як буде проведено аукціон та укладено договір оренди - внести зміни щодо можливості передачі в суборенду не можна. Тому будьте уважні та натискайте на чек-бокс у разі дозволу на суборенду об’єкта.

1

Далі, необхідно визначити вартісні показники об’єкта: 

 • первісна та залишкова балансова вартість;
 • якщо проводилась оцінка ринкової вартості суб’єктом оціночної діяльності - у такому разі необхідно зазначити ринкову вартість, дату її визначення та інформацію про оцінювача. Важливо, якщо потенційний орендар повинен компенсувати вартість послуг оцінювача - саме у цьому полі необхідно про це зазначити.

1

Якщо стартова орендна плата визначатиметься на підставі Методики, необхідно зазначити відповідні пункти такої Методики (державної, або затвердженої рішенням місцевої ради). Нижче наведені поля, які мають бути заповнені у разі використання Методики для розрахунку орендної плати.

1

Наступний блок - рішення про затвердження Переліку. 

Подставляйте чек-бокс та внесіть дані про рішення щодо затвердження Переліку чи внесення об’єкта до Переліку.

1

Наступний блок - інформація про балансоутримувача та орендодавця.

Згідно необхідних полів вносьте інформацію про орендодавця та контактну особу (представника) від орендодавця. Інформація є обов’язковою для внесення. Використовуйте “Знайти організацію” для пошуку вже зареєстрованих в Прозорро.Продажі організацій за кодом та майданчик автоматично заповнить поля вже наявною інформацію про суб’єктів.

1

Далі така ж інформація про балансоутримувача та його представника. Всі контакти мають бути дійсними,. адже потенційні орендарі можуть звертатись за контактами для уточнення інформації про об’єкт.

1

Також у Вас є можливість додати інформацію про керуючу організацію та чинного орендаря.

Розвернувши поля можна додати необхідно інформацію, якщо такі наявні у процедури передачі в оренду об’єкта.

1

Наступний блок - інформація про об’єкт. 

Тут необхідно вказати назву об’єкта. Рекомендуємо формувати назву з таких параметрів:

 • оренда як процедура,
 • назва приміщення,
 • площа,
 • адреса.

Наприклад: Оренда нежитлового приміщення, 456 кв.м., м. Київ, бульвар Шевченка 56. 

Інформація про об’єкт  - будь яка істотна інформація про об’єкт, на яку варто в першу чергу звернути потенційному орендарю.

1

Далі необхідно обрати класифікатор, максимально відповідний до вашого типу приміщення.

1

Далі необхідно зазначити фактичне місце розташування нерухомого майна.

1

Широта, висота та довгота не є обов’язковими для заповнення.

Далі необхідно зазначити дані про площу будівлі та об’єкта, яка вимагається Порядком передачі в оренду державного та комунального майна:

 • загальна площа будівлі,
 • площа об’єкту оренди,
 • корисна площа об’єкту оренди.

Далі інформація про особливості розташування об'єкта та поверх, на якому об’єкт оренди знаходиться.

Місце розташування - необхідно обрати з випадаючого переліку ту характеристику, яка відповідає об’єкту оренди.

У полі номер поверху можна зазначити будь-які знаки та символи.

1

Далі зазначте інформацію про технічні характеристики об'єкту шляхом вибору необхідний ознак чек-боксами.

1

Наступним кроком додайте інформацію щодо наявних комунікацій та особових рахунків на сплату комунальних послуг. Поля є текстовими та Ви можете описати характеристики комунікацій та всю необхідну інформацію. Наприклад:

Якщо у Вас передбачається, що об’єкт оренди складається з декількох окремих об’єктів нерухомості (група об’єктів), у такому випадку можете натиснути на “Додати актив” та кожен окремий об’єкт нерухомості описати (це дає змогу визначити характеристики кожного окремого об’єкта, що входить до складу об’єкта оренди).

Якщо Вам не потрібно застосовувати “Додати актив” - не натискайте на кнопку і у такому разі інформація не буде обов’язковою для заповнення.

Вітаємо! 

Вся інформація внесена - далі необхідно натиснути “Зберегти як чернетку”. Якщо кнопка така неактивна - перевірте чи всі поля необхідні були Вами заповнені. У разі невнесення інформації до обов'язкових полів - кнопка не активується або на сторінці майданчика Ви побачите повідомлення про наявність помилки. Обов’язково перевіряйте повноту та коректність внесеної до форми оголошення про об’єкт інформації.

Крок 2. Після збереження чернетки у Вас буде можливість завантажити необхідні документи. Внизу сторінки Ви побачите функціонал завантаження документів через їх вибір на локальному комп’ютері.

1

Після завантаження документів вони будуть відображатись, важливо перевірити, щоб після публікації чернетки документи були експортовані.

1

У Вас є можливість внести правки до чернетки через функціонал “Редагувати чернетку”.

1

У разі завершення роботи з чернеткою - натискайте на кнопку “Опублікувати чернетку”.


1

Вітаємо! Об’єкт опубліковано і Ви завершили роботу зі створення об’єкту.

У разі необхідності внесення інформації до вже опублікованого об’єкту - внизу сторінки натискайте на “Редагувати” та внесіть необхідні поправки. Обмежень щодо редагування об’єкта наразі не встановлено.

* Інструкція розроблена у відповідності до

наявного функціоналу в ЕТС Прозорро.Продажі та на майданчику Е-Тендер станом на 12.10.2020 р. 

Закону України “Про оренду державного та комунального майна” №157

Постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання оренди державного та комунального майна” №483, а також Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, що затверджений даною Постановою. 

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо