Кваліфікований електронний підпис для малої приватизації

Кваліфікований електронний підпис для малої приватизації

Протокол електронного аукціону в малій приватизації підписується переможцем та електронним майданчиком за допомогою кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП).

Що таке КЕП і як його отримати?

Наразі існує 2 види електронних підписів:

  • Удосконалений електронний підпис (УЕП), який використовується найчастіше і має параметр “Тип носія - не захищений”. Такий підпис не може використовуватись для підписання протоколу.
  • Кваліфікований електронний підпис (КЕП), який розміщується на окремому токені (у вигляді флешки) або у хмарному середовищі Центру сертифікації ключів / Приватбанк або ін. Він має параметр “Тип носія - захищений” і саме такий підпис має використовуватися для підписання документів щодо оренди.

Як перевірити який у вас електронний підпис?

Якщо у вас вже є електронний підпис, але ви не знаєте він удосконалений чи кваліфікований, вам необхідно:

  1. Підпишіть на сайті Центрального засвідчувального органу (ЦЗО) за посиланням вашим підписом (саме учасника аукціону) будь-який документ, підпис будете бачити лише ви. Завантажте на свій комп’ютер документ підпису, який сформується після підписання (іноді завантаження відбувається автоматично).
  2. Перейдіть за посиланням на офіційний сайт ЦЗО завантажте документ підпису, який було сформовано на першому кроці та натисніть перевірити.
  3. Вам сформується протокол перевірки в якому буде відображатися інформація про “Тип носія особистого ключа”:
  • якщо зазначено, що Тип носія особистого ключа - захищений” - у вас кваліфікований електронний підпис і ви можете їм підписувати протокол;
  • якщо відображається, що “Тип носія - незахищений” - у вас удосконалений електронний підпис, який не підходить для підписання протоколів, договорів та актів. Вам необхідно отримати саме КЕП.

Нижче зразок результату перевірки електронного підпису, на мал.1, що “Тип носія особистого ключа - захищений”, тому його можна використовувати для підписання протоколу.

Мал.1

Важливо, що параметр “Формат підпису” та “Сертифікат”, які зазначені як кваліфіковані не означають, що це КЕП. Доказом кваліфікованого електронного підпису є лише захищений “Тип носія” особистого ключа. Всі інші підписи є лише удосконаленими.

Як отримати кваліфікований електронний підпис

Фізичні особи, які використовують Приватбанк, можуть підписувати протоколи за допомогою SmartID. Для цього у застосунку Приват24 зі смартфону натисніть внизу “Сканер” та далі слідуйте інструкціям застосунку. А у віджеті підписання (e-Docs, Дія або ЦЗО) обирайте “Хмарний носій”, щоб вам сформувався QR код для Сканеру Приват24.

Юридичні особи мають підписувати від імені посадових осіб, що мають такі повноваження. Отримати КЕП можна у одному з Кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг (або ЦСК, Центр сертифікації ключів), дивіться перелік за посиланням.  

Оберіть зручний для вас Центр сертифікації та дізнайтесь про умови отримання КЕП. Так як формування КЕП є платною послугою і залежить від ЦСК та строку дії ключа. Отримання КЕП може зайняти до тижня часу.

E-Tender не видає КЕП учасникам та організаторам аукціонів, цю послугу можна отримати лише у сертифікованих організацій, які зазначені у переліку.

Якщо у вас залишились запитання, звертайтеся за контактами 0 800 30 07 05 або support-auction@e-tender.ua

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо