ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНІВ З ПРОДАЖУ СПЕЦІАЛЬНИХ ДОЗВОЛІВ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНІВ З ПРОДАЖУ СПЕЦІАЛЬНИХ ДОЗВОЛІВ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

Як прийняти участь в аукціоні з продажу спецдозволів від Держгеонадра


Крок 1. Реєстрація на майданчику та перевірка особи учасника

Зареєструйтесь на майданчику E-Tender. Якщо ви вже зареєстровані, увійдіть в особистий кабінет за посиланням.

Приймати участь в аукціонах можуть фізичні особи-підприємці, юридичні особи зареєстровані в Україні та юридичні особи-нерезиденти.

Для участі в аукціоні юридична особа має розкрити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників, така інформація має відображатися у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.


Крок 2. Зареєструйте пропозицію на аукціон

На сторінці аукціону вкажіть вашу стартову ставку та натисніть “Зареєструвати пропозицію” (мал. 1).

1

мал.1

Після реєстрації пропозиції завантажте сформований рахунок на сплату гарантійного внеску. Він визначається організатором аукціону та може бути більший за стартову ціну аукціону (мал. 2).

1

мал.2 (сформований рахунок на сплату гарантійного внеску)

Суму закритої цінової пропозиції можна змінювати до моменту завершення періоду прийому пропозицій. Але враховуйте, що в документі “Заява на участь” зазначається розмір пропозиції, тому краще змінювати ставку до моменту завантаження документу “Заява на участь” або змінювати і даний документ.

Важливо, що ваша стартова ставка визначає черговість ходу в першому раунді онлайн аукціону. А для визначення вірної стратегії на аукціоні зверніться до персонального менеджера E-Tender. 


Крок 3. Підготуйте пакет підтверджуючих документів

Оберіть організаційно-правову форму учасника аукціону та підготуйте документи за переліком.

Учасник юридична особа:

 1. Заявка на участь в електронному аукціоні, зразок завантажуйте за посиланням.
 2. Витяг з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (його можна отримати у нотаріуса або ЦНАП). У Витязі обов’язково має бути розкрита інформація про кінцевого бенефіціарного власника.
 3. Довідка про кінцевого бенефіціарного власника або власників, зразок завантажуйте за посиланням.
 4. Заява про непоширення на заявника санкцій, зразок завантажуйте за посиланням.
 5. Згода на обробку персональних даних, форму завантажуйте за посиланням.


Пакет документів необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом вказаного в заявці представника. Підписати документи можна на сайті ЦЗО за посиланням.


Учасник фізична особа-підприємець:

 1. Копія документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або ID карта та довідка про місце реєстрації).
 2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ІПН). 
 3. Заявка на участь в електронному аукціоні, зразок завантажуйте за посиланням.
 4. Заява про непоширення на заявника санкцій, зразок завантажуйте за посиланням.
 5. Згода на обробку персональних даних, форму завантажуйте за посиланням.
Пакет документів необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом Фізичної особи-підприємця (підпис фізичної особи не може застосовуватись). Підписати документи можна на сайті ЦЗО за посиланням.


Іноземна юридична особа:

 1. Заявка на участь в електронному аукціоні, зразок завантажуйте за посиланням.
 2. Довідка про кінцевого бенефіціарного власника або власників, зразок завантажуйте за посиланням.
 3. Заява про непоширення на заявника санкцій, зразок завантажуйте за посиланням.
 4. Згода на обробку персональних даних, форму завантажуйте за посиланням.
Пакет документів необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи. Підписати документи можна на сайті ЦЗО за посиланням.Зверніть увагу, що у разі перемоги, іноземній юридичній особі необхідно відкрити протягом 3-4 місяців офіційне представництво в Україні.

Після підготовки документів завантажуйте їх через особистий кабінет до пропозиції на участь (мал. 3).

1

мал.3

Після перевірки документів та у разі їх відповідності майданчик підтверджує пропозицію. На електронну пошту ви отримаєте повідомлення про підтвердження пропозиції або її відхилення на підставах, визначених нижче. 

Майданчик не допускає до участі в аукціоні заявника у випадках: 

 • ви зазначили недостовірні дані; 
 • ви надали не всі дані, що вимагаються даною інструкцією та Постановою №993. 
 • відсутні в публічному доступі Єдиного державного реєстру відомості про кінцевого бенефіціарного власника або інформації про його відсутність та/або наявності розбіжностей між відомостями про кінцевого бенефіціарного власника, які містяться в публічному доступі Єдиного державного реєстру з інформацією (даними), що дає змогу встановити кінцевого бенефіціарного власника, поданою заявником, а у випадку зареєстрованого іноземного представництва - інформації про кінцевого бенефіціарного власника відповідно до Закону України “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”;
 • на рахунок майданчика не надійшов гарантійний внесок за визначеним лотом.
Завершення підготовки до аукціону - коли ви отримаєте електронний лист підтвердження на пошту, що ваша заява на участь підтверджена.
Процес підготовки до аукціону супроводжує персональний менеджер.


Порядок проведення аукціону та подальших дій

Аукціон

Для проведення аукціону має бути зареєстровано 2 заяви на участь. Якщо буде зареєстрована 1 заява - аукціон буде визнаний таким, що не відбувся о 20:00 дня, що передує аукціону (момент завершення періоду прийому пропозицій).

За посиланням переглядайте як відбувається онлайн аукціон. Відео допоможе підготуватись до участі в торгах.

Результати аукціону та підписання протоколу

У разі перемоги в аукціоні, майданчик формує протокол електронного аукціону, погоджує його з організатором та забезпечує підписання сторонами: переможцем, майданчиком переможця, майданчиком організатора та організатором аукціону.

Переможцем та його майданчиком протокол має бути підписаний протягом 6 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу. Протокол підписується за допомогою КЕП.

Якщо за результатами аукціону ви зайняли друге місце - ваш гарантійний внесок зберігається на рахунку електронного майданчика до моменту отримання дозволу переможцем аукціону (забрати його раніше неможливо). У разі дискваліфікації переможця - другий учасник буде визначений переможцем і щодо нього формується новий протокол.

Відмова від укладення договору тягне за собою втрату гарантійного внеску та можливості приймати участь в наступних аукціонах щодо даного лоту.

Винагорода майданчика та розрахунки

Переможець сплачує електронному майданчику суму винагороди протягом 10 робочих днів з дня публікації протоколу в Прозорро.Продажі, але не пізніше дати укладення договору з Держгеонадрами.

Винагорода майданчика утримується лише з переможця аукціону в розмірі:

 • 1%  ціни реалізації лота у разі, коли вона є меншою, ніж 15 000 000 гривень;
 • 0,5%  ціни реалізації лота у разі, коли вона становить 15 000 000 гривень або більше.

Укладення договору та розрахунки

Переможець сплачує вартість пакета аукціонної документації у строк до 20 робочих днів з дати опублікування Держгеонадрами протоколу аукціону. Вартість аукціонної документації вказана в умовах аукціону.

Для підписання договору купівлі-продажу переможець звертається до Держгеонадр. Договір укладається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу (ця дата вказана в протоколі).

Переможець протягом 30 робочих днів з дня укладення договору купівлі-продажу дозволу сплачує до державного бюджету  суму за лот (різницю між ціною реалізації лота та гарантійним внеском). Точна сума та реквізити зазначені в протоколі аукціону.

Переможець компенсує вартість геологічної інформації протягом 30 робочих днів з дня укладення договору купівлі-продажу дозволу. Точна сума та реквізити зазначені в протоколі аукціону.

Видача дозволу та угоди про умови користування надрами здійснюється протягом 30 робочих днів відповідно до умов договору купівлі-продажу дозволу на підставі звернення переможця в приміщенні Держгеонадр переможцю або його представнику.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо