Prozorro.Продажі – продаж державного та комунального майна публічно

Prozorro.Продажі – продаж державного та комунального майна публічно

А Ви знаєте, що державі можна не лише продавати, але й купувати її майно? Якщо ні, то зараз я Вам розповім як легко, прозоро та без бюрократичної процедури придбати майно комунальних та державних Замовників, яке може стати у нагоді для цільової діяльності Вашого підприємства.

Як суб’єкти господарювання комунальні та державні підприємства мають на балансових рахунках майно (активи) відповідної форми власності та право відчужувати або списувати його шляхом продажу. В Україні діє близько 3 500 державних підприємств (не враховуючи, навіть, комунальних), які мають майно, яке, в свою чергу, може бути успішно реалізоване усім зацікавленим особам. Але, нажаль, за роки незалежності ринок державного та комунального майна залишався поза межами публічності. Паперові процедури, списання без продажу, або прямий договір – це вже минулі процедури, тому що Міністерство економічного розвитку та торгівлі України запроваджує новий «пілот», яким реформує інститут управління державною та комунальною власністю. І саме пілотний проект Prozorro.Продажі (далі – Система) дає можливість бізнесу, або фізичним особам придбати бажане майно комунальної або державної власності у системі Prozorro через електронний майданчик Е-тендер

Який же механізм здійснення купівлі-продажу у Системі? Хто саме продає, що продає та що робити, якщо Ви знаєте про наявність цікавого Вам лоту у конкретного державного чи комунального підприємства, але його ще нема в Системі? На всі ці питання відповідаю далі.

Хто продає у Системі – казенні підприємства, державні комерційні підприємства (їх об’єднання), державні установи та організації, а також юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, у статному капітали яких частка держави або органів місцевого самоврядування > 50%. Також, до нас вже приєднались великі міста як Харків, Львів, Тернопіль, Вінниця, Хмельницький, які реалізовуватимуть комунальне майно.

Хто може купувати активи (майно) – фізичні та юридичні особи усіх форм власності.     

Що продається у Системі – оренда майна, матеріальні активи (які визнаються основними фондами (засобами) та будь-які інші активи (предмети), які підлягають реалізації у відповідності до законодавства України (списане майно, відпрацьовані матеріали, неліквідний товар, металобрухт та ін.). 

Досвід: наприклад, Укрпошта успішно проводить торги щодо надання права оренди приміщень підприємства, а  комунальне підприємство «Міський магазин» передає право на організацію ярмарок у місті Києві. За кейсом Укрпошти підприємець успішно орендував місце у відділенні «Главпоштампу» у серці столиці – Майдані Незалежності, де має організувати coffee point.

Також, найближчим часом від наших Замовників очікуємо аукціонів щодо продажу автомобілів і об’єктів нерухомості та, додатково, працюємо над такими предметами, як оренда спортивних майданчиків, передача права на організацію «нічних парковок» підприємцям та багато іншого, що передбачає можливість застосування електронних торгів для проведення відкритого та публічного продажу.

Примітка: вже сьогодні Ви можете знайти у системі такі предмети: автомобілі, металобрухт, відпрацьовані матеріали, неліквідні товари, об’єкти нерухомості,  незатребувані у виробництві товарно-матеріальні цінності, списані предмети, меблі або інші речі. Даний перелік щоденно розширюється у відповідності до наявного в Замовників майна. Також, актуальна оренда майна та передача прав замовників на здійснення певних дій.

Якщо Ви маєте зацікавленість у придбанні певного об’єкту, предмету, але власник не знає за якою процедурою він має право здійснити продаж – звертайтесь до нас, ми надамо консультаційну підтримку Замовника (власника активу), надамо роз’яснення щодо законодавчих шляхів продажу та переваг використання електронного аукціону Прозорро.

Сьогодні ми створюємо єдину базу продажів державного та комунального майна для Вас. Незабаром очікуємо у Системі приватизацію через електронні аукціони, так-так, саме відкриту та публічну, без корупційних ризиків та із залученням лише добросовісної конкуренції.

Давайте робити реформу разом та купувати державне майно Прозорро!

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо