Відкриття ринку землі. Як знайти земельні аукціони та що змінюється для учасників ринку?

Відкриття ринку землі.  Як знайти земельні аукціони та що змінюється для учасників ринку?

З 1 липня 2021 року стартував перший етап земельної реформи. В Україні дозволено продаж земель сільськогосподарського призначення та змінено порядок проведення земельних торгів.

Декілька тез про ключові зміни:

  • продавати землі сільськогосподарського призначення дозволено лише приватним власникам;
  • сільськогосподарські землі державної та комунальної власності продавати заборонено, їх можна лише передавати у користування (оренда, суперфіцій та емфітевзис);
  • земельні торги щодо державних та комунальних земельних ділянок відбуваються виключно на електронних аукціонах в Прозорро.Продажі.

На першому етапі реформи (до 2023 р.) землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати тільки фізичні особи - громадяни України, максимум 100 га на одну людину. Землі іншого цільового призначення можна купувати без обмежень.

Ключова перевага реформи земельних торгів — нова прозора модель продажу та оренди земельних ділянок. Адже всі аукціони щодо земель державної та комунальної власності відбуватимуться в єдиній електронній системі “Прозорро.Продажі”. Тобто вся інформація про землю, її вартість, конкурентність процедури буде доступна кожному.

Використовувати електронні аукціони зобов’язані власники комунальних та державних земель: територіальні громади (сільські, міські ради), Держгеокадастр, Національна академія аграрних наук України тощо. Приватні юридичні або фізичні особи також мають право продавати або передавати в оренду землі в Прозорро.Продажі. Це просто та ефективно для власників, адже учасники аукціону будуть конкурувати між собою і власник зможе отримати більше коштів за ділянку.

Електронний майданчик E-Tender є частиною земельної реформи. Ми допомагаємо власникам оголосити аукціони, а учасникам орендувати та придбати земельні ділянки.

На майданчику ви зможете: 

оголосити на продаж або оренду земельні ділянки в Прозорро.Продажі;

придбати та орендувати земельні ділянки;

щоденно слідкувати за новими аукціонами через функціонал підписки;

переглядати аналітику аукціонів: результати торгів, дані про переможців та учасників тощо. 

Нові земельні торги будуть відбуватись через електронні майданчики. Процедура досить проста та складається з таких етапів:

Публікація аукціону

Власники земельних ділянок оголошують аукціони в Прозорро.Продажі через майданчик. Тут наша служба підтримки допомагає організаторам опублікувати аукціони у відповідності до нормативного порядку.

Реєстрація на аукціон

Потенційні покупці (орендарі) реєструються на аукціон через майданчик E-Tender, сплачують реєстраційний та гарантійний внески. Кожен учасник отримує на E-Tender персональне супроводження менеджером від моменту реєстрації до укладання угоди.

Аукціон

Аукціон відбувається онлайн на підвищення ціни. Для торгів мінімально необхідно 2 учасники, в іншому випадку аукціон не відбудеться і будуть оголошені повторні торги. Як взяти участь в аукціоні навчить персональний менеджер на E-Tender.

Підписання договору

Упродовж 20 робочих днів з дня аукціону переможець та власник земельної ділянки укладають договір.

В новій процедурі для покупців та орендарів є такі переваги:

  1. Всі аукціони можна шукати в єдиному реєстрі системи Прозорро.Продажі, зокрема на E-Tender.
  2. Приватні власники ділянок можуть прозоро на аукціонах продавати та передавати в оренду землю.
  3. Рівні умови для всіх учасників аукціонів, що виключають будь-які ризики для покупців.
  4. Процедура стає простішою, лише 3 кроки: реєстрація на E-Tender, участь в аукціоні та угода.
  5. Прозора аналітика аукціонів та їх результатів для всіх громадян України.

Коли очікувати перші земельні аукціони? 

Наразі внесені зміни до Земельного кодексу України та ще десятка нормативно-правових актів, які вже набули чинності 1 та 5 липня 2021 р. Але запуск земельних аукціонів очікується з моменту прийняття Проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)». З проектом можна ознайомитись на сайті Держгеокадастру та залишити свої зауваження для врахування законодавцем.

Якщо Вам потрібно опублікувати земельні аукціони або бажаєте придбати (орендувати) перші ділянки в Прозорро.Продажі - зареєструйтесь на Е-Тендер та отримайте безкоштовну консультацію. 

Консультація: 068 15 18 277, Аліна Каневська, керівник напрямку аукціонів на Е-Тендер.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо