Як прийняти участь у митному аукціоні

Як прийняти участь у митному аукціоні

Митні аукціони - це реалізація товарів митницями, яка відбувається відповідно до Порядку реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах.

Крок 1 - Зареєструйте пропозицію на аукціон

Для участі в аукціоні необхідно увійти в кабінет на E-Tender.

Знайти необхідний аукціон та зареєструвати заявку на участь. Для цього на сторінці аукціону знайдіть блок “Реєстрація пропозиції” та введіть наступні дані:

  • закриту цінову пропозицію (про стратегію її визначення вам розповість персональний менеджер Е-Тендер);
  • додайте ваш банківський рахунок у форматі IBAN (для подальших розрахунків з гарантійним внеском)*;
  • якщо ви юридична особа - додайте електронну пошту бухгалтера для відправки актів виконаних робіт;
  • ознайомтеся та погодьтеся з умовами аукціону, договором приєднання;
  • натисніть “Зареєструвати пропозицію” (мал.1).

1

мал.1


Крок 2 - Сплатіть внески для участі в аукціоні

В розділі меню “Мої рахунки” завантажте сформовані рахунки щодо аукціону: гарантійний та реєстраційний внесок. Їх треба сплатити від імені учасника аукціону та у точній відповідності до суми і призначення платежу (мал.2).

1

мал.2

Внески мають бути зараховані на рахунок майданчика до19:00 дня, що передує дню аукціону (за 1 годину до завершення періоду прийому пропозицій). 


Крок 3 - Підготуйте документ заявки на участь

Учасниками митних аукціонів можуть бути як юридичні, так і фізичні особи. Для участі в аукціоні потенційний учасник має завантажити до пропозиції документ заявки на участь.

Форму заявки завантажуйте за посиланням.

Внесіть до заявки дані про учасника та обов’язково зазначте суму закритої цінової пропозиції, яку ви реєструєте на майданчику. Якщо ви на майданчику зміните суму після завантаження заявки - то необхідно і заявку замінити, вказавши в документі актуальну суму в грн.

Документ заявки необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом на сайті ЦЗО або ДІЯ. Що таке КЕП та як його отримати читайте за посиланням

Підписану КЕП заявку завантажте до пропозиції разом з документом підпису, який було сформовано після підписання заявки.

1

мал.3

Далі ми перевіримо документи протягом 1 робочого дня і ви отримаєте на електронну пошту повідомлення про зарахування внесків та підтвердження оператором пропозиції.

Якщо ви отримали повідомлення про підтвердження заяви на участь - вітаємо, ви підготувались до аукціону!

Додатково, перегляньте відеоінструкцію про аукціони з оренди:


Крок 4 - Ваші дії після онлайн аукціону

До моменту проведення аукціону інформація про кількість учасників на аукціон закрита, майданчику невідомо скільки заявок зареєстровано.

Якщо на аукціон буде зареєстрована лише одна ваша заява на участь, в момент завершення періоду прийому пропозицій (о 20:00 в переддень аукціону) ви будете автоматично визначені як переможець.

Якщо на аукціон зареєстровано 2 або більше заяв на участь - у визначену дату та час вам необхідно прийняти участь в онлайн аукціоні та змагатися ціною за об'єкт з конкурентами.

Підписання протоколу.

Після визначення вас як переможця аукціону, Е-Тендер готує проект протоколу, погоджує його з орендодавцем та надсилає вам електронною поштою для підписання. Підписання протоколу відбувається в день аукціону за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Якщо переможець електронного аукціону відмовився від підписання протоколу або не підписав його в установлений строк - останній дискваліфікується оператором та позбавляється права участі в наступних аукціонах за цим лотом. Вся сума гарантійного внеску не повертається переможцю, а перераховується оператором на рахунок замовника (митниці).

Оплата за лот та розрахунки.

Переможець протягом 3 р.д., (а щодо товарів, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання - 1 р.д.) після дня визначення його переможцем вносить кошти за лот на рахунок оператора електронного майданчика, зазначений в оголошенні про проведення електронного аукціону. В призначенні платежу обов’язково треба вказати номер лоту.

Оператор вираховує із суми гарантійного внеску винагороду у розмірі 5% від ціни за результатами аукціону і залишок гарантійного внеску повертає переможцю протягом 3 р.д. після визначення його таким (публікації протоколу).

Якщо сума гарантійного внеску менша за винагороду - переможець зобов’язаний перерахувати суму доплати винагороди на рахунок оператора протягом 3 р.д. з дня визначення його переможцем.

Аукціон отримує статус “Аукціон завершено” після повної сплати за лот та сплати винагороди електронному майданчику переможцем (якщо гарантійний внесок менший за суму винагороди).

Майданчик перераховує на рахунок митниці суму коштів, отриману від реалізації товару на електронному аукціоні, в тому числі податки і збори, що підлягають сплаті, про що повідомляє замовника (митницю) - протягом 3 р.д. з моменту завершення аукціону.

Переможець зобов’язаний отримати товар у замовника не пізніше 10 к.д. з дати отримання акта про придбання товару на електронному аукціоні. 

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо