Як прийняти участь у земельному аукціоні

Як прийняти участь у земельному аукціоні

Крок 1 - Зареєструйте пропозицію на аукціон

Якщо ви ще не зареєстровані на майданчику, створіть особистий кабінет за посиланням.

В особистому кабінеті оберіть розділ “Аукціони” та знайдіть необхідний вам лот. Перейдіть на сторінку аукціону, знайдіть розділ “Пропозиції” та внесіть дані:

  • банківський рахунок у форматі IBAN - для повернення сплачених внесків за необхідності;
  • електронну пошту бухгалтера - якщо ви представляєте юридичну особу для відправки акту виконаних робіт;
  • ознайомтесь та погодьтесь з умовами аукціону та договором приєднання;
  • натисніть “Зареєструвати пропозицію” (Мал.1).

1

Мал.1

Крок 2 - Сплатіть внески для участі в аукціоні

В розділі меню “Мої рахунки” завантажте сформовані рахунки для сплати гарантійного та реєстраційного внесків.

Як правильно сплатити внески:

  • сплачуйте з рахунка учасника та у точній відповідності до суми і призначення платежу;
  • внески сплачуються на два різні рахунки Е-Тендер (це законодавча вимога). Уважно заповнюйте банківські реквізити для платежу.
  • внески мають бути зараховані на Е-Тендер за 1 годину до закінчення строку прийняття заяв на аукціон. Інакше ви не зможете взяти участь в аукціоні.

Крок 3 - Підготуйте пакет підтверджуючих документів

Документи для громадянина України та фізичної особи - підприємця
1. Заява про участь в аукціоні, шаблон завантажте за посиланням;
2. Сканована копія довідки ІПН (ідентифікаційного коду);
3. У разі відсутності ІПН через релігійні переконання - надайте скановану копію паспорта громадянина України (1, 2 розвороти та реєстрація місця проживання) або ID картки та довідки про місце реєстрації з відміткою про відмову отримання ІПН;
4. Документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків (копії розрахункових документів, виписки з рахунків, квитанція тощо). Якщо ви сплачували через онлайн банк, можна завантажити електронні платіжки з факсиміле банку.
Всі документи окрім платіжок (п. 4) підписуються кваліфікованим електронним підписом (що таке КЕП і як його перевірити читайте тут). Підписати документи можна за посиланням.  
Документи для юридичних осіб:
1. Заява про участь в аукціоні, шаблон завантажте за посиланням;2. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Його можна отримати в ЦНАП або нотаріуса (тимчасово на період воєнного стану онлайн Реєстр юр.осіб не працює);3. Інформація про кінцевого бенефіціарного власника має бути зазначена у Витязі з ЄДР (пункт 2 цього переліку). Якщо у вас відсутній кінцевий бенефіціарний власник - підготуйте довідку із зазначенням причин його відсутності, шаблон довідки можна завантажити тут;4. Якщо у статутному (складеному) капіталі юридичної особи є частка іноземного капіталу - надається інформація про державу, в якій зареєстровані або мають постійне місце проживання засновники (учасники) такої юридичної особи, зразок довідки за посиланням;5. Документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків (копії розрахункових документів, виписки з рахунків, квитанція тощо). Якщо ви сплачували через онлайн банк - можна завантажити електронні платіжки з факсиміле банку.Всі документи окрім платіжок (п. 5) підписуються кваліфікованим електронним підписом (що таке КЕП і як його перевірити читайте тут). Підписати документи можна за посиланням.
Документи для іноземних громадян та осіб без громадянства: 
1. Заява про участь в аукціоні з інформацією про прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), громадянство (підданство) іншої держави, постійне місце проживання в державі, громадянином (підданим) якої є особа, за формою яка розміщена за посиланням;2. Копія документа, що посвідчує особу;3. Документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків (копії розрахункових документів, виписки з рахунків, квитанція тощо). Якщо ви сплачували через онлайн банк - можна завантажити електронні платіжки з факсиміле банку.Всі документи окрім платіжок (п. 3) підписуються кваліфікованим електронним підписом (що таке КЕП і як його перевірити читайте тут). Підписати документи можна за посиланням.
Документи для юридичних осіб-нерезидентів:

1. Заява про участь в аукціоні, шаблон завантажте за посиланням;

2. Копію документа про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчену згідно із законодавством держави його видачі, перекладену українською мовою;

3. Інформацію про державу, в якій зареєстровані або мають постійне місце проживання засновники (учасники) юридичної особи, у статутному (складеному) капіталі якої є частка іноземного капіталу, за формою яка розміщена за посиланням;

4. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності за формою, що знаходиться за посиланням;

5. Документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків (копії розрахункових документів, виписки з рахунків, квитанція тощо). Якщо ви сплачували через онлайн банк - можна завантажити електронні платіжки з факсиміле банку.

Всі документи окрім платіжок (п. 5) підписуються кваліфікованим електронним підписом (що таке КЕП і як його перевірити читайте тут). Підписати документи можна за посиланням.  

Якщо ви купуєте земельну ділянку сільськогосподарського призначення обов’язково підготуйте додаткові до вищезазначених документи:
1. Документи, що підтверджують джерела походження коштів (один з перелічених):
декларація про майновий стан і доходи;
  • декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру/декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування;
  • річна (квартальна, інша) фінансова та/або податкова звітність юридичної особи або фізичної особи-підприємця;
  • Довідка про суми виплачених доходів та утриманих податків, можна отримати онлайн на порталі Дія.
2. Документи про перебування у шлюбі (чи його розірвання), у тому числі зареєстрованому за кордоном:
3. Інформація про набуття земельних ділянок сільськогосподарського призначення на праві спільної сумісної власності подружжя (у разі наявності):
4. Інформація щодо юридичних осіб, права на частку у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, акції, паї яких потенційний покупець, має:
5. Документи, які підтверджують право власності учасника на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (у разі наявності таких прав):
Всі документи підписуються кваліфікованим електронним підписом (що таке КЕП і як його перевірити читайте тут). Підписати документи можна за посиланням.
Перевірка всіх наданих документів буде здійснюватись організатором аукціону та нотаріусом під час укладення угоди купівлі-продаж. У разі надання недостовірних даних - учасник втрачає гарантійний внесок та право купівлі ділянки. Перевірка здійснюється на підставі Порядку здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України.

Важливо! Завантажені документи будуть публічно відкриті для перегляду всім користувачам системи Прозорро.Продажі. Видалити документи з системи неможливо.

Крок 4 - Завантажте документи до пропозиції

Через особистий кабінет на Е-Тендер перейдіть до зареєстрованої пропозиції, оберіть відповідний тип документу та завантажуйте.

Далі ми перевіримо документи протягом 2 робочих днів, після чого ви отримаєте на електронну пошту повідомлення про зарахування внесків та підтвердження оператором пропозиції (Мал.2).

1

Мал.2

Якщо в підготовленому пакеті документів є помилки - персональний менеджер Е-Тендер надасть інформацію про необхідні виправлення.

Вітаємо, ви підготувались до аукціону!

Далі проконсультуйтесь з менеджером Е-тендер щодо стратегії та умов проведення аукціону. 

За деталями звертайтеся до персонального менеджера або служби підтримки Е-Тендер: 

0 800 300 705, support-auction@e-tender.uaПотрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо