Як прийняти участь в аукціонах з купівлі бурштину Держсховища

Як прийняти участь в аукціонах з купівлі бурштину Держсховища

Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (Держсховище) оголошує аукціони з продажу бурштину, який перебуває на зберіганні в з Державному фонді дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України. Всі умови участь та вимоги до учасників визначені в Постанові Кабміну від 7 травня 1998 р. №653, що затверджує Порядок продажу бурштину з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.

Для того, щоб прийняти участь в аукціоні - зареєструйтесь на майданчику E-Tender за посиланням. Якщо у Вас вже є обліковий запис, увійдіть в кабінет за посиланням.


Крок 1. Зареєструйтесь та перевірте особу учасника

Заявником (учасником аукціону та покупцем) може бути фізична особа - підприємець або юридична особа, яка, що на підставі пункту 9 статті 1 закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням, підлягають  обов’язковій реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю (Міністерстві фінансів України).

Для цього учасник надає майданчику запевнення у вигляді листа про реєстрацію в Реєстрі суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.


Крок 2. Зареєструйте пропозицію на аукціон

Знайдіть необхідний аукціон через особистий кабінет на E-Tender. Для зручності обирайте категорію Бурштин та необхідні параметри пошуку.

Перейдіть на сторінку аукціону та нижче опису лоту знайдіть блок “Реєстрація пропозиції”:
1. Вкажіть вашу стартову ставку, яка визначатиме черговість ходу в першому раунді онлайн аукціону та звертайте увагу чи враховує стартова ціна ПДВ;

2. Погодьтесь з умовами проведення аукціону, договором приєднання;

3. Натисніть “Зареєструвати пропозицію” (Мал.1).

1

Мал.1 (реєстрація пропозиції)

4. Завантажте сформовані рахунки (також, їх можна знайти в лівому меню “Мої рахунки”).

Біля пропозиції у вас буде статус “Чернетка заявки”. Після завантаження документів та їх перевірки юристом E-Tender - ми підтвердимо заявку і вона отримає відповідний статус. Також, про підтвердження заявки ми повідомимо вас листом на електронну пошту (Мал.2).

1

Мал.2 (зареєстрована заява на участь, до якої далі треба завантажити документи)


Крок 3. Сплатіть гарантійний внесок

Для участі в аукціоні необхідно сплатити гарантійний внесок, що вказаний в аукціоні (10% від стартової ціни лоту).

Гарантійний внесок має бути зарахований на рахунок ТОВ "Е-Тендер" до моменту завершення періоду прийому пропозицій. Але не пізніше ніж до 19:50 останнього дня прийому пропозицій для англійського аукціону.

Зверніть увагу! Якщо ви сплачуєте у вихідні дні та необхідно? щоб внески були зараховані на рахунок Е-Тендер до 18:30 неділі (якщо аукціон призначено на понеділок) - необхідно сплачувати з Приватбанку, лише у такому разі внески будуть зараховані у вихідні дні. Сплачені кошти з іншого банку будуть зараховані лише в понеділок і ви не зможете прийняти участь в аукціоні.


Крок 4. Підготуйте пакет підтверджуючих документів

Підготуйте документи згідно переліку та завантажте їх до пропозиції на сторінці аукціону.

Для юридичної особи:
1. Заявка на участь в електронному аукціоні. Шаблон завантажуйте за посиланням;
2. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який можна отримати онлайн за 
посиланням (документ надається не обов’язково);
3. Документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску;
4. Довідка про реєстрацію в Реєстрі суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, шаблон за 
посиланням.


Для фізичної особи-підприємця:
1. Заявка на участь в електронному аукціоні. Шаблон завантажуйте за посиланням;
2. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який можна отримати онлайн за 
посиланням (документ надається не обов’язково);
3. Документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску;
4. Довідка про реєстрацію в Реєстрі суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, шаблон за
 
посиланням.    
 

Пакет документів необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом (ФОП або уповноваженого представника юридичної особи) через сайт Дія за посиланням. Порядок підписання документів переглядайте в інструкції за посиланням.


Крок 5. Завантажте документи до заявки на участь на майданчику

Сформований пакет документів завантажте до пропозиції на сторінці аукціону. Оберіть тип завантажуваних документів - “Документи, що підтверджують відповідність” (Мал.3).

Видалити документи після завантаження неможливо, тому уважно обирайте необхідні.

1

Мал.3 (завантажені до заяви на участь документи)

Після завантаження юрист команди E-Tender перевірить документи та підтвердить заяву на участь, або надішле рекомендації/зауваження до документів для виправлення.

Завершення підготовки до аукціону - коли ви отримаєте електронний лист підтвердження на пошту, що ваша заява на участь підтверджена. Процес підготовки до аукціону супроводжує персональний менеджер.


Порядок проведення аукціону та подальших дій

Завершення періоду прийому пропозицій

Період прийому пропозицій завершується о 20:00 в переддень аукціону.

Після завершення вказаного періоду у визначений час аукціон набуває статусу:

  • Аукціон - якщо було зареєстровано 2 або більше заяви на участь, і на наступний день буде проведений онлайн аукціон;
  • Очікується підписання протоколу - якщо була зареєстрована лише 1 заява на участь і учасник одразу визначений переможцем, без проведення онлайн аукціону.


Модель аукціонів

Порядком передбачається проведення першого англійського аукціону, якщо такий не відбудеться через відсутність учасників Держсховище оголошує повторний англійський аукціон.

Якщо не відбудеться повторний англійський аукціон - Держсховище оголошує голландський аукціон зі зниженням ціни на 30%.


Аукціон

У визначений день та час, якщо було зареєстровано щонайменше 2 заяви на участь, система активує проведення онлайн аукціону.

Посилання на нього ви отримаєте на пошту та в особистому кабінеті. На сторінці аукціону обирайте посилання “Прийняти участь в аукціоні”.

Обов’язково перегляньте інструкцію як проходить англійський аукціон на підвищення ціни та голландський аукціон на зниження ціни. Це допоможе вам виграти аукціон.

Переможцем аукціону визначається учасник, що зробив найбільшу цінову пропозицію та крок аукціону. Крок аукціону переможець може зробити в ході електронного аукціону, або в закритій ціновій пропозиції до моменту старту онлайн аукціону.

Переможець аукціону зобов’язаний:

  • підписати протокол за результатами аукціону та надати його оператору майданчика протягом 4 робочих днів з дня, що настає за днем його формування;
  • сплатити суму винагороди електронного майданчика до моменту підписання договору; 
  • укласти договір з організатором протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем формування підписання та публікації протоколу торгів;
  • здійснити оплату за лот (ціна за результатом аукціону за вирахуванням суми гарантійного внеску) протягом 5 робочих днів з моменту підписання договору з Держсховище.


Підписання протоколу та підтвердження відповідності

Протокол підписується переможцем, майданчиком та організатором протягом 4 робочих днів з дня наступного за днем його формування та публікується організатором в системі. 

Протокол може бути підписаний за допомогою кваліфікованого електронного підпису.


Дискваліфікація переможця

Переможець позбавляється права на отримання придбаного лота (і сума гарантійного внеску не повертається) у разі:

  • невнесення в установлений строк належної до сплати різниці між ціною реалізації лота та гарантійним внеском та/або винагороди оператору;
  • переможець відмовився від підписання протоколу або договору купівлі-продажу бурштину, чи не підписав їх в установлений строк;
  • надходження інформації від правоохоронних органів та суб’єктів фінансового моніторингу про те, що переможець аукціону здійснює фінансування тероризму в Україні.

У разі дискваліфікації переможця, наступним переможцем визначається учасник з другою пропозицією, за умови що він не забрав суму гарантійного внеску. Якщо такий учасник забрав суму гарантійного внеску - аукціон визнається таким, що не відбувся.

У разі дискваліфікації - вся сума гарантійного внеску перераховується та/або залишається на рахунку організатора. 


Підписання договору та розрахунки

До моменту підписання договору переможець сплачує на рахунок електронного майданчика винагороду - 4% від фінальної ціни за результатом аукціону (сума визначена в протоколі торгів). У разі несплати - учасник дискваліфікується організатором.

Договір укладається протягом 5 робочих днів з дня наступного за днем публікації протоколу аукціону.

Сплата за лот на рахунок Держсховища (різниця між ціною реалізації лота та гарантійним внеском) - 5 робочих днів з дня укладення договору купівлі-продажу бурштину.

Відпуск придбаного лота здійснюється протягом 15 робочих днів відповідно до умов договору купівлі-продажу бурштину за результатами аукціону у приміщенні Держсховища переможцю або його представнику, уповноваженому на отримання придбаного лота, або шляхом надсилання через місцевий підрозділ Державного підприємства спеціального зв’язку за рахунок переможця.

Гарантійний внесок, сплачений переможцем, перераховується оператором на рахунок Держсховища протягом 5 робочих днів після опублікування протоколу в рахунок сплати за лот.

Іншим учасникам внесена сума гарантійного внеску повертається оператором протягом 5 робочих днів після завершення аукціону, крім учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією після переможця. Такому учаснику гарантійний внесок повертається протягом п’яти робочих днів з дня отримання переможцем придбаного лота.

Якщо аукціон не відбувся або лот знято з продажу, гарантійний внесок повертається учасникам протягом 5 робочих днів з наступного дня після визнання аукціону таким, що не відбувся, або зняття лота з продажу (крім випадків дискваліфікації, коли сума гарантійного внеску перераховується організатору).

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо