Як прийняти участь в аукціоні з продажу активів, майна банків, що ліквідуються (ФГВФО)

Як прийняти участь в аукціоні з продажу активів, майна банків, що ліквідуються (ФГВФО)

Крок 1. Реєстрація

Для прийняття участі в аукціонах з продажу майна та активів банків, що ліквідуються (Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) необхідно зареєструватись на майданчику Е-Тендер як учасник аукціону.

Далі перейдіть до переліку лотів та оберіть цікавий для вас аукціон.

Перейдіть на сторінку аукціону та у блоці “Пропозиції” зареєструйте заявку на аукціон, зазначивши вашу закриту цінову пропозицію для аукціону (Мал.1).

Мал.1

У разі участі в голландському аукціоні ви реєструєте заявку на участь без зазначення закритої цінової пропозиції.

Крок 2. Сплата гарантійного внеску

Після реєстрації пропозицію вам буде автоматично сформований рахунок на сплату гарантійного внеску. Його необхідно сплатити з власного рахунку учасника не пізніше ніж за 1 годину до завершення періоду прийому пропозицій.

У вихідні дні сплатити гарантійний внесок можна лише через Приватбанк, інакше кошти будуть зараховані на рахунок майданчика лише вранці в понеділок.

В аукціонах щодо купівлі прав вимог за кредитними договорами (активів банків) не можуть приймати участь боржники, та/або поручителі за такими кредитними договорами.
Якщо ви приймаєте участь в аукціоні щодо купівлі прав вимог - вам необхідно завантажити до пропозиції Довідку про те, що учасник не є боржником або поручителем за таким кредитним договором. Шаблон довідки завантажуйте за посиланням.

До довідки додайте інформацію про учасника та аукціон, роздрукуйте, підпишіть та скановану копію завантажте до заявки на участь (Мал. 2).

Мал.2

Після сплати гарантійного внеску та завантаження Довідки-запевнення (якщо ви приймаєте участь в аукціоні щодо купівлі прав вимог), заява на участь буде підтвердження, про що ви отримаєте повідомлення в особистому кабінеті та на вказану при реєстрації електронну пошту.

Після підтвердження заяви на участь та до моменту завершення періоду прийому пропозицій у вас є можливість змінювати суму закритої цінової пропозиції. Для цього в полі ставки введіть нову суму та підтвердіть її.

Також, ви можете скасувати пропозицію до моменту завершення періоду прийому пропозицій без втрати суми гарантійного внеску. 

Крок 3. Участь в аукціоні

  • Англійський аукціон на підвищення ціни

Для того, щоб аукціон відбувся необхідно мінімально 2 заявки на аукціон. Якщо на аукціон буде зареєстрована 1 заявка на участь - аукціон буде визнаний таким, що не відбувся. Також, для перемоги учасник зобов’язаний зробити щонайменше 1 крок аукціону (під час онлайн аукціону або в закритій ціновий пропозиції). Відео інструкція про англійський аукціон за посиланням.

  • Голландський аукціон з покроковим зниженням ціни

В голландському аукціоні для перемоги достатньо одного учасника, який має зупинити падіння ціни на визначену в умовах оголошення кількість кроків. відео інструкція про голландський аукціон за посиланням.

Крок 4. Підписання протоколу, договору та оплата лоту

Підписання протоколу за результатами аукціону не обов’язкове. Він підписується сторонами у разі надходження майданчику письмового запиту (зразок завантажуйте за посиланням) організатора аукціону або переможця.

Оплата за лот здійснюється протягом 18 робочих днів з моменту формування протоколу аукціону. Переможець сплачує повну суму на рахунок організатора вказаний в умовах аукціону.

Договір підписується між банком (організатором аукціону) та переможцем протягом 20 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу, але після повної сплати за лот.

Строк на оплату та підписання договору закінчується о 18:00 останнього дня строку. Тому рекомендуємо здійснювати дії раніше від граничних термінів.

Після повної оплати за лот та підписання договору, організатор завантажує договір в систему та завершує аукціон. Майданчик після завершення аукціону вираховує із суми гарантійного внеску власну винагороду та залишок гарантійного внеску перераховує на рахунок переможця.

Розрахунки та дискваліфікація

Якщо переможець аукціону не сплатить суму за лот, не підпише договір (або за необхідності - протоколу аукціону), або виявиться що він виступає боржником / поручителем за кредитним договором (що є предметом аукціону) - такий переможець дискваліфікується організатором. Електронний майданчик перераховує на рахунок банку 100% суми гарантійного внеску.

Якщо учасник програв на аукціоні - гарантійний внесок повертається протягом 3 р.д. з дня наступного за днем проведення аукціону.

Якщо учасник зайняв друге місце після переможця аукціону - в нього є право не забирати суму гарантійного внеску з електронного майданчика та у разі дискваліфікації переможця, другий учасник автоматично буде визначений як новий переможець. Якщо ви не зацікавлені бути переможцем - необхідно подати Лист про відмову від очікування (зразок завантажуйте за посиланням) та натиснути відповідну кнопку на сторінці аукціону біля заявки на участь.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо