Оскарження закупівель

Опис процесу "Оскарження закупівель"
Оскарження закупівель

Оскарження допорогової закупівлі 

У допорогових закупівлях можна подати лише вимогу. Для цього на сторінці тендеру у вкладці «Вимоги/Скарги» до вказаної дати та часу натисніть «Подати вимогу/скаргу на умови рішення закупівлі».

 

Далі вкажіть заголовок та опишіть деталі та зміст Вашого оскарження.

                         

Після подання вимоги Замовник протягом 3 днів повинен розглянути її та прийняти й оприлюднити рішення щодо неї.

Зверніть увагу! 

  • Розгляд вимоги та звернення не зупиняє процесу проведення закупівлі.

У разі ігнорування Замовником вимоги або невдоволення ініціатора відповіддю щодо допорогових закупівель, адресуйте звернення на моніторинговий портал dozorro.org, де кожен Учасник, який вважає неправомірними дії Замовника, може подати обґрунтований відгук про ту чи ту закупівлю.

Надалі, на підставі цього відгуку, уже громадські активісти будуть проводити відповідну роботу, аналізувати закупівлю та, в разі реального порушення законодавства, писати в правоохоронні та контролюючі органи.

Оскарження надпорогової закупівлі (процедура відкритих торгів)

Якщо Ви маєте підстави для оскарження закупівлі, то порядок такого оскарження зазначено у ст.18 ЗУ «Про публічні закупівлі». Скарги щодо процедури понадпорогових закупівель адресують до офіційного органу оскарження - Антимонопольного комітету України.

Будь-який користувач, зареєстрований на Майданчиках, може звернутись до Замовника з вимогою про усунення порушення щодо визначення умов закупівлі, у разі незадоволення якої, перетворити її на скаргу.

Строки подання вимоги

У понадпорогових закупівлях, вимога може стосуватись винятково предмета закупівлі й подається не пізніше ніж за десять днів до завершення періоду прийому пропозицій.

Постачальник може подати скаргу без попереднього створення вимоги.

Строки подання скарги:

– скарги щодо тендерної документації можна подавати з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за 4 дні до дати початку прийому пропозицій;

– скарги щодо прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, що відбулися після оцінки пропозицій Учасників, подають упродовж 10 днів із дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю.

Зверніть увагу! 

  • Скарги на умови закупівлі, блокують початок аукціону до розгляду скарги і прийняття рішення органом оскарження.

Після публікації рішення органу оскарження, у випадку незадоволення скарги, процедура розблоковується, а система переплановує дату аукціону.

У випадку задоволення (повного або часткового) скарги, процедура розблоковується, але дата завершення періоду уточнень змінюється для того, щоб Замовник зміг внести зміни до документації конкурсних торгів або відмінити процедуру. Орган оскарження має прийняти рішення щодо розгляду скарги протягом трьох днів.

 

Зверніть увагу! 

Подання скарги до органу оскарження платне. Розмір оплати визначається Кабінетом Міністрів України та становить:

  • 5 тис. грн – у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг;
  • 15 тис. грн – у разі оскарження процедури закупівлі робіт.

Важливо!

  • Скаргу на проведення надпорогової закупівлі буде розглянуто тільки разом із документами про сплату держмита.

Термін прийняття рішення ограном оскарження складає до 15 робочих днів.

Подані скарги й прийняті рішення щодо них оприлюднюють на порталі Уповноваженого органу https://prozorro.gov.ua/.

Поставити питання Замовнику

 

У системі існує можливість задати запитання щодо процедури закупівлі, а також звернутись до Замовника із вимогою про усунення порушення в будь-якого зареєстрованого в системі користувача (крім Замовників). Для цього Учаснику на сторінці обраної закупівлі необхідно натиснути та заповнити поля форми, що з’явиться на екрані.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо