Інструкція. Аномально низька ціна на Prozorro

Що це таке та як вираховується. Хто і в яких процедурах розраховує. Розрахунок аномально низької ціни на початку аукціону. Розрахунок аномально низької ціни за результатами аукціону. Що робити, якщо ваша ціна аномально низька та як обґрунтувати. Дії Замовника.

Інструкція. Аномально низька ціна на Prozorro

Що це таке та як вираховується

Аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі - аномально низька ціна) - це ціна або приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

  • меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни або приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;

або

  • меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни або приведеної ціни пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Система автоматично розраховує аномально низькі ціни/приведені ціни тендерних пропозицій та інформує про це учасника процедури закупівлі та Замовника.

Хто і в яких процедурах розраховує

Аномально низька ціна (АНЦ) визначається лише в конкурентних процедурах закупівлі. Замовнику нічого не доведеться розраховувати самостійно, адже це за нього зробить система. Також система підсвітить в потрібний момент повідомлення про те, що пропозиція Постачальника N є аномально низькою.

Розрахунок аномально низької ціни на початку аукціону

Уявімо, що жодна зі ставок не змінювалась протягом аукціону (Рис.1).

Рис.1

Ціна Учасника 4 є найбільш економічно вигідною ціною.

Спочатку розраховуємо середньоарифметичне визначення цін тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону:

(310 000 + 325 000 + 390 000) : 3 = 341 666,7 грн.

Тепер подивимось наскільки вартість найбільш економічно вигідної ціни нижча за середньоарифметичне цін конкурентів:

100% - (200 000*100 : 341 666,7) = 41.46 %

Можна зробити висновок, що ціна Учасника 4 – 200 000 грн є аномально низькою ціною.

Розрахунок аномально низької ціни за результатами аукціону

Другий випадок, коли може бути надана аномально низька ціна – після аукціону (Рис.2). 

Рис.2

Аномально низькою буде ціна, що є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами приведеного електронного аукціону.

Перший учасник надав ціну за результатами аукціону 500 000 грн, а другий 300 000, то ціна другого учасника є аномально низькою, адже є на 40% меншою від наступної ціни тендерної пропозиції (від 500 000грн.).

Що робити, якщо ваша ціна аномально низька

Учасник, що надав аномально низьку ціну, повинен надати обгрунтування в довільній формі щодо цін в тендерній пропозиції протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції. Днем визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції буде день аукціону. Відповідно від нього відраховується 1 робочий день протягом якого постачальник має надати обгрунтування.

Як обґрунтувати

В Законі немає виключного переліку документів, які можуть бути обґрунтуванням АНЦ. Тому Учасник сам визначає, що може бути обґрунтуванням аномально низької ціни:

  • підтвердження отримання учасником державної допомоги згідно із законодавством;
  • підтвердження сприятливих умов, за яких учасник може поставити товари, надати послуги чи виконати роботи, зокрема спеціальна цінова пропозиція (знижка) учасника;
  • підтвердження застосування технологічного процесу виробництва товарів, порядку надання послуг чи технології будівництва, завдяки яким була досягнута економія.

Дії Замовника

Замовник може відхилити пропозицію Учасника з аномально низькою ціною, якщо:

  • учасник не надав належного обґрунтування вказаної у ній ціни або вартості;
  • обґрунтування так і не було надане учасником протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції.

Як виглядає аномально низька ціна на майданчику E-Tender

Пропозиція учасника є аномально низькою (Рис.1).

Рис.1

Учаснику АНЦ надходить повідомлення на електронну пошту та в особистий кабінет (Рис.2).

Рис.2

В блоці «Інформація про переможця» зазначено кінцевий строк надання обгрунтування аномально низької ціни (Рис.3).

Рис.3

Учасник завантажує документи щодо обгрунтування аномально низької ціни (Рис.4).

Рис.4

Після завантаження документу в системі буде відображено дату та час експортування (Рис.5).

Рис.5

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо