Подача пропозиції в тендер з неціновими критеріями Прозоро

Подача пропозиції в тендер з неціновими критеріями Прозоро

Крім звичайних закупівель, у яких Переможець обирається лише за ціною, Замовник може оголосити закупівлю, у якій братиме до уваги й інші фактори. Для таких закупівель визначаються додаткові (нецінові) критерії оцінки пропозиції, які для Замовника мають суттєве значення.

До таких критеріїв можуть належати:

  • умови оплати;
  • строк виконання;
  • гарантійне обслуговування;
  • експлуатаційні витрати та ін.

Цей перелік не є виключним, кількість таких критеріїв необмежена. Кожен критерій має числове значення, що визначає його важливість у порівнянні з ціною.

Питому вагу кожного нецінового критерію та їхню кількість Замовник визначає самостійно, але загальна питома вага нецінових критеріїв не може бути вищою ніж 30 відсотків (крім випадку застосування процедури конкурентного діалогу).

Нецінові критерії – це додаткова вигода, яка не є ключовим параметром, але може вплинути на вибір переможця. Замовник її оцінює не в грошовому вимірі, а у вигляді додаткових (нецінових) переваг.

Учасник, відправляючи пропозицію, повинен вказати не лише ціну, а й обрати один з кількох варіантів нецінового критерію. Після врахування ціни пропозиції та ваги нецінового критерію системою буде автоматично вирахувана «приведена ціна» пропозиції кожного з Учасників.

Що таке «приведена ціна» і за якою формулою вона розраховується 


Приведена ціна – це ціна, зазначена Учасником у тендерній пропозиції та перерахована з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною Замовником у тендерній документації.

Як розраховується приведена ціна? 

Приведена ціна = Ціна пропозиції / Коефіцієнт корекції (КК)

Приклад закупівлі з декількома неціновими критеріями

 1 

Замовник встановив свій неціновий критерій та його межі:

  • Гарантійний термін якості виконаних робіт на основні конструктивні елементи після прийняття об’єкта в експлуатацію – вага 10%
  • Ціна – вага 90%
  • 16 років і більше = 10%
  • 11-15 років =  5%
  • 10 років = 0%

1

Учасник подає пропозицію на суму, наприклад, 3 500 000 грн, у якій зазначає:

- гарантійний період 11-15 років (що еквівалентно значенню 5% за цим критерієм).

Таким чином коефіцієнт корекції цієї пропозиції буде дорівнювати: 

КК = 1 + 0.05 / 0.8 = 1.06

Тоді приведена ціна, із якою Учасник братиме участь в аукціоні дорівнює:

3 500 000 грн / 1.06 = 3 301 886, 79 грн.

 

Зверніть увагу!

Учасники беруть участь в аукціоні за «приведеною ціною», але договір із Переможцем підписується на суму приведеної ціни, помноженої на «коефіцієнт корекції». Тобто, якщо в ході аукціону цей Учасник понизить Приведену ціну до 3 230 000 грн, то за умови його перемоги в аукціоні й успішної кваліфікації Замовником, договір із цим Учасником буде підписаний на суму 3 230 000 грн * 1.06 = 3 423 800 грн.

Усі показники система розраховує автоматично. Вам необхідно лише правильно заповнити форму під час вибирання нецінових критеріїв, все решта за Вас зробить електронна система.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо