Через систему прозоро бізнес продає як прості товари широкого вжитку, наприклад, канцелярські приладдя, меблі, офісне обладнання, так і більш складний предмет закупівлі – будівництво, реконструкції доріг, закупівлі для Укрпошти чи Укрзалізниці, чи турбін для Енергоатому. Досить різні закупівлі держава оголошує і проводить у системі, через що різноманітний бізнес має можливість стати учасником таких закупівель та переможцем. Про це у піде мова далі у нашій статті та відео. Де експертка у сфері публічних закупівель Наталія Шимко та майданчик Е-Тендер надає 5 головних порад, як стати успішним постачальником у прозорро.
ПОРАДА 1. Починайте із невеликих закупівель
Мета участі у таких закупівель може бути насамперед у тому, аби пройти деяке тренування на невеличких за вартістю закупівлях. Які також оголошують у системі Прозорро державні компанії. Та, участь у них, набагато простіша – менша кількість документів (довідок), яку слід підготувати, коротші строки проведення таких торгів та у разі, коли ви станете одним учасником такої спрощеної (допорогової) закупівлі - є усі шанси на легку перемогу.
Такі закупівлі дадуть вам можливість проаналізувати свою участь, свої плюси чи мінуси участі. Засвоїти краще роботу на майданчику та зрозуміти сам процес проведення електронних торгів.
І після успішних спроб участі в таких закупівлях, ви сміливо можете переходити до торгів вже на більші суми, які проводять державні компанії за відповідними процедурами, які визначені законом «Про публічні закупівлі».
! Деталі про алгоритм проведення спрощених закупівель, слухайте у відео.
ПОРАДА 2. Ставте запитання до замовників, вимагайте внести зміни до умов тендеру
Ваше право – звернутися до замовника із запитанням. Тому, якщо Ви не зрозуміли щось в умовах тендеру, на етапі уточнення умов закупівлі – звертайтеся вільно щодо цього до організатора торгів. Окрім того, іноді умови тендеру можуть бути дискримінаційними, тому слід бути пильним та вимагати усунути такі порушення чи неточності. Ваші запитання до замовників є анонімними, тому замовник не бачить адресанта такого запитання та вимоги щодо внесення змін до закупівлі. Будьте активними і перемога прийде до вас швидше.
! У відео фахівець майданчика Е-Тендер показала як технічно ставити запитання замовнику.
ПОРАДА № 3. Готуйтеся до аукціону
На етапі підготовки пропозиції, готуйтеся до самого аукціону. Визначте для себе ще на початку торгів три рівні цінової пропозиції:
- Максимальну;
- Оптимальну;
- Мінімальну цінову пропозицію.
Як проходить електронний аукціон:
- Анонімно;
- В три раунди;
- Зниження мінімум на крок аукціону від своєї попередньої ставки ( а не від ставки конкурента);
- Останнім знижує той, хто подав найнижчу пропозицію.
ПОРАДА 4. Підготуйте та подайте документи
Старайтеся читати умови тендеру уважно та подавати документи на нього чітко у відповідності до вимог замовника. Подачу документів не відкладайте на останню годину – робіть це заздалегідь. А документи розкладайте правильно у відповідні папки. Ті форми документів (довідок), які визначив замовник, подавайте точно у такій.
! Як правильно подати пропозицію на тендер на майданчику Е-Тендер, показали у відео.
ПОРАДА № 5. Готуйтеся до тендера
Вивчайте замовників та своїх конкурентів. Це є можливим, адже уся інформація до аукціону і після звершення тендеру доступні у вільному доступі для будь-якого користувача майданчика Е-Тендер та користувача системи прозоро.
Звертайте увагу перед тендером на замовника. Вивчіть історію його закупівель, проаналізуйте, які документи часто вимагає, які підстави відхилення учасників були у нього.
У разі, коли ви бачите, що замовники відхиляють пропозиції учасників не обґрунтовано, або його закупівлі часто оскаржують, подумайте спершу ніж подаватися на участь у його закупівлі.
Також ви можете аналізувати діяльність у системі прозорро не лише замовників, а й своїх конкурентів. Так, звертайте увагу на ціни, які виставляють ваші конкуренти, товари чи послуги, які вони пропонують, їхню якість, тощо. І тоді вже вибудовуйте свій шлях участі у конкретній чи подібній закупівлі.
!Як знайти закупівлю, яка вас цікавить на майданчику Е-Тендер, технічно показали у відео.
Пробуйте та перемагайте!
Вдалих тендерів!
А якщо виникають у вас запитання щодо участі у державному тендері чи реєстрації на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів.
З повагою команда Е-Tender!