Інструкція. Приведена ціна та нецінові критерії

Під час проведення закупівлі певних видів товарів, робіт, або послуг не завжди ціна є визначальним фактором. В такому випадку замовник має можливість застосовувати нецінові критерії.

Інструкція. Приведена ціна та нецінові критерії

Під час проведення закупівлі певних видів товарів, робіт, або послуг не завжди ціна є визначальним фактором. В такому випадку замовник має можливість застосовувати нецінові критерії.

Навіщо застосовувати нецінові критерії

Нецінові критерії варто застосовувати у випадку, коли є потреба провести складну закупівлю, наприклад  знайти підрядника для виконання комплексу будівельних робіт.

Популярнрими неціновими критеріями можуть бути:

  • Умови оплати
  • Гарантія
  • Наявність досвіду виконання робіт, надання послуг
  • Термін поставки товару

Цей перелік не є вичерпним, його можна доповнювати в залежності від потреб замовника, специфіки товару або послуги, які закуповуються.

Питому вагу для кожного критерію замовник визначає самостійно, але їх загальна вага не може перевищувати 50%.

Приклад застосування нецінових критеріїв

Розглянемо доцільність використання нецінових критеріїв на прикладі  закупівлі. Уявімо, що вам потрібно знайти постачальника запасних частин для автомобілів власного СТО. Ключовим у виборі партнера є параметри: відтермінування платежу.

В такому випадку формуємо прийнятні для себе варіанти відтермінування платежу: 15 днів, 30 днів, 45 днів і задаємо для критерію максимальну питому вагу 20%. У системі критерій виглядає так (тобто, чим більший показник відтермінування платежу обирає постачальник, тим вищий коефіцієнт присвоюється його пропозиції та розраховується “приведена ціна”, з якою учасник приймає участь в редукціоні:

Що таке “приведена ціна” та як вона впливає на визначення найбільш економічно вигідної пропозиції?

Приведена ціна - це ціна, зазначена Учасником у тендерній пропозиції та перерахована з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною Замовником у тендерній документації.

Розраховується за формулою:

● KK − коефіцієнт корекції

● F1...Fn − значення кожного нецінового критерію, обраного постачальником

● PV − вага критерію “Ціна” . Вага критерію “Ціна”. Розраховується як 100%-сума всіх ваг критеріїв (максимальних ваг опцій в кожному критерії). Наприклад, Вага критерію 1= 20%, Вага критерію 2 = 10%, сума їх = 30%. PV = 100%-30% = 70%

● У момент подання пропозиції автоматично обраховується підвищувальний коефіцієнт (“коефіцієнт корекції”) який застосовується до пропозиції, і обраховується приведена ціна

Тому конкретно у нашому прикладі з пошуком постачальника запасних частин для автомобілів, приведена ціна учасника, який захоче запропонувати відтермінування платежу 30 днів, питома вага якого 15%, ціну пропозиції 200 000 грн, розраховується за формулою і виглядатиме так:

КК = (1+ 15%(вага нецінового критерію) / 85% (вага ціни) = 1,35

Ціна приведена = 200 000 (вартість пропозиції) / 1,35 (КК) = 148148,15 грн

Після проведення редукціону, приведена ціна за тим же коефіцієнтом перерахується у загальну вартість, за якою і буде підписано договір та яка підлягає перерахуванню постачальнику з боку замовника.

Приклад застосування декількох нецінових критеріїв

Продовжимо розгляд прикладу із запчастинами для СТО. Крім показника відтермінування платежу додамо критерій термін поставки товару.  Для даного критерію питома вага буде вищою для найшвидших термінів поставки.

При створенні оголошення замовником у системі це виглядатиме так:

Для постачальника, який хоче подати тендерну пропозицію з ціною 200 000 грн та обрати нецінові критерії відтермінування платежу 15 днів, термін поставки товару 1-5 днів, формула розрахує приведену ціну так:

КК = (1+ 0 %(вага критерію відтермінування) + 25% (вага критерію термін поставки)) / 75% = 1,67

Ціна приведена = 200 000 (вартість пропозиції) / 1,67 (КК) = 119 760,5 грн

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо