РАУНДОВА СИСТЕМА РЕДУКЦІОНУ В СИСТЕМІ КОМЕРЦІЙНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ E-TENDER

РАУНДОВА СИСТЕМА РЕДУКЦІОНУ В СИСТЕМІ КОМЕРЦІЙНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ E-TENDER

Раундова система торгів – це торги за лот, що проводяться за принципом етапів/раундів, де протягом кожного раунду кожен постачальник має право понизити ціну своєї пропозиції на суму на власний розсуд, але не менше, ніж на крок аукціону вказаний замовником. Кількість раундів та їх тривалість визначаються замовником на етапі планування процедури.

В системі Е-Тендер за замовчанням установлено проведення торгів за раундовою системою.

Система автоматично відправляє повідомлення про призначення дати та часу проведення редукціону всім учасникам, які подали свої пропозиції та були допущені Замовником до участі у торгах (кваліфіковані) (Рис.1).

1

Рис.1

Повідомлення знаходяться у  приватному кабінеті меню “Повідомлення” вкладка “Системні”, та приходять на пошту вказану при реєстрації. У листі є посилання, за яким необхідно перейти, щоб потрапити на форму торгів (Рис.2).

Рис.2

Замовник може перейти на форму торгів та слідкувати за їх перебігом за посиланням Подивитись проведення редукціону, яке розміщене на закладці «ОПИС ЗАКУПІВЛІ» в закупівлі в кожному лоті (Рис.3).

1

Рис.3

Стандартна форма редукціону містить:

 • Час до початку редукціону, або час до завершення раунду;
 • Період торгів;
 • Статус - Очікується, Торги, Завершено. , учасники  можуть робити ставки тільки при статусі “Торги”;
 • Номер закупівлі та назву лоту;
 • Тип торгів;
 • Автопролонгація: Так/Ні (опція налаштовується замовником);
 • Тривалість додаткового раунду: N хв (якщо автопролонгація: так);
 • Початкові ставки учасників;
 • Поточні ставки користувачів в кожному раунді.

Окремо для учасників:

 • Вікно вводу ставки учасника -  “Пропозиція”;
 • Кнопки “Зробити пропозицію” та “Відмінити пропозицію”;
 • Вказано мінімальний крок пропозиції;
 • Мінімальна та максимальна ціна пропозиції відображається, якщо була вказана замовником.

Рис.4

Сторінка перегляду торгової сесії (редукціону) доступна замовнику на перегляд, та учасникам для перегляду та зміни своїх ставок (Рис.4).

Замовник та учасники бачуть всіх учасників закупівлі без розкриття їх найменувань - під порядковими номерами Учасник 1, Учасник 2 і так далі. Власна ставка учасника позначена як “Ви”.

У визначену дату та час починається старт торгів, де протягом заданого Замовником часу Учасники можуть коригувати свої пропозиції.

В межах кожного раунду учаснику надається N хвилин (тривалість кроку вказує Замовником при створенні тендеру) на те, щоб зробити ставку.

 Система не дозволяє поставити ставку, яка не враховує мінімальний крок редукціону. Ставка може бути зменшена на суму, що дорівнює або більше ніж мінімальний  крок. Для спрощення роботи учасників, Система розраховує наступну мінімальну ставку.

Мінімальний крок пониження редукціону визначається замовникм на етапі оголошення закупівлі.

Зверніть увагу, на формі редукціону пропозиції учасників відсортовані за найкращою ціною. Найкраща цінова пропозиція виділена зеленим кольором. В поточному раунді до моменту його завершення, не відображаються актуальні ставки інших учасників (значення дублюються з попереднього раунду). Як тільки раунд завершиться, розмір ставок буде відкрито і ставки виводяться з урахуванням сортування по ціні. Під час редукціону покращуються всі учасники одночасно. На протязі раунду учасник може зробити як одну ставку, так і декілька за необхідності (з урахуванням мінімального кроку). Ставка фіксується за допомогою кнопки .

Рис.5

В ході раунду автоматично відхиляються цінові пропозиції в момент їх надходження, в разі якщо:

 • представлена цінова пропозиція дорівнює нулю;
 • представлена учасником цінова пропозиція більше або дорівнює ціновій пропозиції, що була зроблена раніше таким учасником;
 • представлена учасником цінова пропозиція більша його попередньої цінової пропозиції;
 • ставка менша мінімальної ціни пропозиції, або більша максимальної ціни пропозиції (якщо вони були вказані замовником) (Рис.6).

1

Рис.6

У кожного учасника під час редукціону є можливість змінювати свою пропозицію за такими правилами:

 • знижувати ціну на суму не меншу, ніж мінімальний крок редукціону в період подачі пропозиції;
 • подана ціна має бути менша за ціну на попередньому раунді учасника, або має залишитись незмінною. Для першого раунду - менша, ніж мінімальна початкова ставка;
 • при подачі пропозиції не враховується мінімальні подані ставки на попередньому кроці іншими учасниками;
 • учасник має право пропустити хід;
 • редукціон не покидають учасники, що не знижували ставку на протязі 1, 2 чи більше раундів. В такому випадку ціна переходить з раунду в раунд, доки торгова сесія не завершиться;

Важливо! Якщо учасник допустив помилку, та зробив невірну ставку, в поточному раунді він може повернути ставку з попереднього раунду, натиснувши кнопку

Останній раунд відмічено ознакою Останній крок для того, щоб учасники звернули увагу, що він останній і в них більше не буде можливості знизити ціну. Мінімальний крок пропозиції на останньому кроці торгів без останнього закритого раунду розраховується з урахуванням мінімальної ставки на попередньому раунді та відсотку, який вказав замовник при плануванні (Рис.7).

1

Рис.7

Замовник може при плануванні вказати можливість автопролонгації. Цей параметр можна побачити на стікері та на формі торгів (Рис.8).

1

Рис.8

Якщо на останньому кроці хтось з учасників зробить ставку, та є можливість автопролонгації, то період торгів буде збільшено на тривалість додаткового раунду, розпочнеться Додатковий раунд 1. Якщо на Додатковому раунді 1 хтось з учасників зробить ставку, то розпочнеться Додатковий Раунд 2 і так до тих пір, поки в поточному додатковому раунді ніхто не покращить свою пропозицію (Рис.9).

Рис.9

Після того, як закінчився час проведення редукціону, постачальники не можуть більше робити свої ставки.

Якщо замовник обрав закритий режим проведення торгів, то редукціон пройде в один раунд, який буде мати назву останній крок (за відсутності автопролонгації).

Якщо замовником  обрано режим закритих результатів торгів, то учасники на останньому кроці не можуть бачити ставки один одного після закінчення торгів. Якщо замовник обрав опцію проведення останнього раунду в закритому режимі, то ставки інших учасників не доступні на перегляд на торгах до погодження переможця.

Мінімальний крок пропозиції на останньому кроці торгів з закритим останнім раундом складає 0,0001 грошову одиницю закупівлі. Тобто учасник може знизити свою ставку на будь-яке значення (Рис.10).

1

Рис.10

Після закінчення торгів актуальні ставки переносяться на форму остаточних специфікацій, яку можна переглянути на вкладці “Пропозиції”.

Важливо! У випадку наявності нецінових критеріїв або графіку/умов оплат, торги проводяться по приведеній вартості.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо