ДК 021:2015: ПОШУК ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЇХНЬОГО ПРЕДМЕТА ЗАМОВНИКАМИ

ДК 021:2015: ПОШУК ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЇХНЬОГО ПРЕДМЕТА ЗАМОВНИКАМИ

CPV або ще як його називають – єдиний закупівельний словник, діє із січня 2016-го.  Саме за цим класифікатором державні замовники визначають код товару, роботи чи послуги, коли оголошують електронні тендера на їх закупівлю. І за ним учаснику легко віднайти та зорієнтуватися щодо конкретного тендера. Про деякі аспекти використання кодів словника та пошуку за ним оголошених закупівель – розповіли у статі. Стаття корисна і замовнику і постачальнику.

Замовники використовують Класифікатор 021:2015 й для планування державних тендерів, зазначаючи коди класифікатору в річному плані. І саме в річному плані закупівель учасники можуть наперед знайомитися із запланованими на весь рік закупівлями. І відслідковувати надалі оголошені, від конкретного замовника, торги у системі Прозорро. Для цього є декілька інструментів, які ми надаємо нашим користувачам на майданчику E-Tender.

Та спершу про сам ДК 021:2015

Так, словник складається із основного та додаткового словників. До першого внесли списки кодів для товарів, робіт і послуг, які часто використовують й в публічних закупівлях.

CPV сформовано так, аби роботи, товари та послуги були за відповідними категоріями і використання замовниками Класифікатору було згідно із його призначенням, а зацікавлений бізнес зміг отримати оптимальну інформацію щодо тендеру.

Визначення предмета закупівлі є одним із найважливіших моментів. Так, в законі «Про публічні закупівлі» чітко визначено, що таке «товар», «послуга», «робота». І залежно від того, що замовник закупає, для визначення предмету закупівлі й буде застосовувати один або декілька ДК.

Також у порядку визначення предмета закупівлі, учасник віднайде й посилання на певні ДБН ДСТУ, ГБН. Та зауважимо, вони не є класифікаторами, та кодів відповідних вони також не мають. З ним замовник визначає і орієнтується щодо правильного та точнішого визначення, наприклад, типу робіт до поточного чи до капітального ремонту.

Також щодо послуг, то саме вони можуть бути абсолютно різні. Важливо пам’ятати, що поточний ремонт будівель, споруд чи автомобільних доріг, також відносять до послуг. Але останній має свої особливості при визначенні предмету закупівлі.

Пошук оголошеного тендера в системі прозоро за кодом 

Як ми вже розібрали вище, у системі публічних тендерів товари, роботи та послуги класифікують. Замовники, оголошуючи тендер, мають вказувати код того товару/роботи/послуги, що хочуть купити у системі прозорро. Саме цей код й допоможе учасникам віднайти актуальний тендер.

Учасник, зареєстрований на майданчику Е-Тендер, може здійснити пошук (Рис. 1) потрібного йому оголошеного тендеру завдяки саме вказаним кодам в ДК 021:2015.

На майданчику діє розширений пошук закупівель у системі прозорро. Саме вказавши у пошуковій стрічці на майданчику код – цифру (Рис. 2), або перші слова назви коду (Рис. 3), Ви зможете віднайти тендер.

Та зверніть увагу, що в переліку з’являються закупівлі усіх статусів, завершені, оголошені, на яких триває подача пропозицій, не успішні.

Рис. 1

Варіант № 1 – пошук за конкретним кодом ДК 021:2015 

Рис. 2

За правилами, визначеними у законі та Порядку, замовники класифікують свої товари саме за 4 знаком коду. Тому, якщо Ви будете шукати свій товар за 5 чи за 6, то зважте на те, що можете його не віднайти. Оскільки замовник визначив його саме за 4 знаком.

Варіант № 2 – пошук закупівель за першими словами коду ДК 021:2015

Рис. 3

Так, для пошуку актуальних тендерів, ви обираєте функцію фільтр і вказуєте статус очікування пропозицій, або інший необхідний вам статус у закупівлі, Рис. 4.

Рис. 4

Що нового передбачено із введенням нової редакції Закону про публічні закупівлі?

Так, у червні місяці набув чинності новий наказ Мінекономіки, який затверджено Порядок визначення предмета закупівель (від 15.05.2020 № 708). Він має певні особливості з урахуванням змін, які були введені у закупівлі з моменту введенням у дію нової редакції закону. 

Тепер державні замовники можуть визначити лоти за показниками 4-8 цифр ДК, обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. Також є можливість проводити закупівлі робіт за лотами. Тепер під час здійснення закупівлі ліків, їхній предмет також визначають за показником 3 цифри ДК 021:2015.

Як замовники визначають предмет закупівель для робіт

Що саме є роботам у публічних закупівлях, є досить конкретний перелік. Так, до них відносять один із популярних видів закупівлі – капітальний ремонт. Та різницю і розділення між такими поняттями як капітальний та поточний ремонт є в ДСТУ Б. Д.1.1.-1:2013.

Окрім того, до робіт належить технічне переоснащення будинків, реставрація. Якщо Ви займаєтеся проєктуванням, будівництвом чи капітальним ремонтом та надаєте інші будівельні роботи, то в такому випадку, це буде закупівля робіт. Визначатиме такий предмет закупівлі замовник за об’єктом будівництва згідно із ДСТУ Б. Д.1.1.-1:2013 та ГБН Г.1-218-182:2011 із зазначенням коду ДК 021:2015 (за показником 2-5 цифр).

Визначення предмета закупівлі для товарів та послуг: особливості використання ДК 021:2015

Замовник у разі оголошення тендеру на закупівлю товарів, визначає його предмет за 4 цифрою ДК 021:2015 із зазначенням конкретної назви. Та сюди не входять такі товари, як будівлі, споруди та медикаменти.

А ось при закупівлі саме будівель виробничого/невиробничого призначення або інженерних споруд різного функціонального призначення, їхній предмет замовник визначає за показником 2 цифри ДК 018 – 2000 із зазначенням конкретної назви будівлі або інженерної споруди.


Якщо виникають запитання щодо участі у державних тендерах та користуванні системою прозоро, звертайтеся до наших менеджерів майданчика

З повагою команда Е-Тендер!

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо