Інструкція. Державна аудиторська служба України

Моніторинг закупівель

Інструкція. Державна аудиторська служба України

У разі, коли на закупівлю буде створено проект моніторингу,  замовник отримає повідомлення на електронну пошту, а також  в особистий кабінет у розділ «Мої повідомлення» (Рис.1).

1


Щоб переглянути на якій саме підставі було створено проект моніторингу та на якому етапі закупівлі, замовнику слід заути у закупівлю у розділ «ДАСУ» (Рис.2)

1


Якщо ж ДАСУ вирішило скасувати проект моніторингу, то рішення про це публікують у системі (Рис.3). Про що система повідомить і відправить замовнику інформацію про скасування моніторингу у розділ «Мої повідомлення» та на електронну пошту (Рис.4).

1

1

Якщо ж ДАСУ усе-таки прийняло рішення про здійснення моніторингу, інформацію про нього, а саме: підставу прийняття рішення про проведення моніторинг, етапи закупівельного процесу, період моніторингу, дату публікації рішення, опис підстав та дату прийняття рішення, опубліковують у системі (Рис.5).

1

Про те, що ДАСУ розпочала моніторинг, замовник отримає повідомлення у розділ «Мої повідомлення» та на електронну пошту (Рис.6).

Рішення про початок моніторингу закупівлі ДАСУ оприлюднює протягом двох робочих днів з дня його прийняття в електронній системі із зазначенням:

  • унікального номера оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєного системою
  • дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
  • унікального номера повідомлення про намір укласти договір та дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
  • опису підстав для здійснення моніторингу закупівлі.

 Важливо розуміти, що рішення про початок моніторингу не зупиняє проведення процедури закупівлі.

1

Після того, як опублікували інформацію про здійснення моніторингу, замовник може надати свої пояснення (Рис.7,8).

1

Протягом строку проведення моніторингу - не більше 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про його початок, ДАСУ має право запитувати у замовника пояснення щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом моніторингу. Протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту, замовник має надати відповідні пояснення. Такі пояснення замовник має право надати  також і з власної ініціативи.

1


Після завершення періоду моніторингу ДАСУ опубліковує рішення. І якщо порушення все таки виявили, у системі про це розміщують інформацію (Рис.9).


1


Про виявлені порушення під час проведення моніторингу закупівлі, замовник отримає лист щодо них у розділ «Мої повідомлення» та на електронну пошту (Рис.10).

1

Якщо рішення ДАСУ про виявлені порушення опубліковано, протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку замовник має право одноразово звернутись через систему за роз’ясненням щодо висновку (Рис.11, 12).

Висновок ДАСУ про виявлені порушення оприлюднюють в електронній системі протягом трьох робочих днів з дня його складання.

Якщо за результатами моніторингу порушень не виявлено, у висновку зазначають інформацію про їх відсутність.

1


1

Після отримання відповіді на надані роз’яснення ДАСУ, замовник має виконати одну з таких дій:

  • Підтвердити факт усунення порушення (виконує дії, які показані на Рис.13,14);
  • Зазначає, що висновок оскаржено у суді (виконує дії, показані на Рис.16,17).

 Також замовник можете оскаржити висновок ДАСУ до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.

11

Після того, як замовник підтвердив факт усунення порушення, ДАСУ накладає свою резолюцію - підтверджує/не підтверджує вчинення замовником дій (Рис.15).

1
1


Якщо при проведенні моніторингу закупівлі ДАСУ не виявила порушення, то замовник можете звернутися до нього за роз’ясненнями щодо висновку (Рис.18,19). У такому разі у висновку зазначають інформацію про відсутність порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

11

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо