Інструкція. Державна аудиторська служба України

Інструкція. Державна аудиторська служба України

У разі, коли на закупівлю буде створено проект моніторингу,  замовник отримає повідомлення на електронну пошту, а також  в особистий кабінет у розділ «Мої повідомлення» (Рис.1).

1

Рис.1

Щоб переглянути на якій саме підставі було створено проект моніторингу та на якому етапі закупівлі, замовнику слід заути у закупівлю у розділ «ДАСУ» (Рис.2)

1

Рис. 2

Якщо ж ДАСУ вирішило скасувати проект моніторингу, то рішення про це публікують у системі (Рис.3). Про що система повідомить і відправить замовнику інформацію про скасування моніторингу у розділ «Мої повідомлення» та на електронну пошту (Рис.4).

1

Рис.3

1

Рис. 4

Якщо ж ДАСУ усе-таки прийняло рішення про здійснення моніторингу, інформацію про нього, а саме: підставу прийняття рішення про проведення моніторинг, етапи закупівельного процесу, період моніторингу, дату публікації рішення, опис підстав та дату прийняття рішення, опубліковують у системі (Рис.5).

1

Рис. 5

Про те, що ДАСУ розпочала моніторинг, замовник отримає повідомлення у розділ «Мої повідомлення» та на електронну пошту (Рис.6).

Рішення про початок моніторингу закупівлі ДАСУ оприлюднює протягом двох робочих днів з дня його прийняття в електронній системі із зазначенням:

  • унікального номера оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєного системою
  • дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
  • унікального номера повідомлення про намір укласти договір та дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
  • опису підстав для здійснення моніторингу закупівлі.

 Важливо розуміти, що рішення про початок моніторингу не зупиняє проведення процедури закупівлі.

1

Рис. 6

Після того, як опублікували інформацію про здійснення моніторингу, замовник може надати свої пояснення (Рис.7,8).

1

Рис. 7

Протягом строку проведення моніторингу - не більше 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про його початок, ДАСУ має право запитувати у замовника пояснення щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом моніторингу. Протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту, замовник має надати відповідні пояснення. Такі пояснення замовник має право надати  також і з власної ініціативи.

1

Рис. 8

Після завершення періоду моніторингу ДАСУ опубліковує рішення. І якщо порушення все таки виявили, у системі про це розміщують інформацію (Рис.9).

1

Рис.9 

Про виявлені порушення під час проведення моніторингу закупівлі, замовник отримає лист щодо них у розділ «Мої повідомлення» та на електронну пошту (Рис.10).

1

Рис.10

Якщо рішення ДАСУ про виявлені порушення опубліковано, протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку замовник має право одноразово звернутись через систему за роз’ясненням щодо висновку (Рис.11, 12).

Висновок ДАСУ про виявлені порушення оприлюднюють в електронній системі протягом трьох робочих днів з дня його складання.

Якщо за результатами моніторингу порушень не виявлено, у висновку зазначають інформацію про їх відсутність.

1

Рис. 11
1

Рис. 12

Після отримання відповіді на надані роз’яснення ДАСУ, замовник має виконати одну з таких дій:

  • Підтвердити факт усунення порушення (виконує дії, які показані на Рис.13,14);
  • Зазначає, що висновок оскаржено у суді (виконує дії, показані на Рис.16,17).

1

Рис. 13

1

Рис. 14

Після того, як замовник підтвердив факт усунення порушення, ДАСУ накладає свою резолюцію - підтверджує/не підтверджує вчинення замовником дій (Рис.15).

1

Рис. 15

Також замовник можете оскаржити висновок ДАСУ до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.



Рис. 16

1

Рис.17

Система автоматично відобразить вікно підпису. Необхідно обрати тип носія, надавача електронних довірчих послуг, особистий ключ і натиснути «Зчитати», коли відобразиться інформація про підписанта потрібно натиснути «Далі» та після успішного зчитування даних ключа натиснути «Підписати» (Рис.18).

Рис.18

Також у замовника є можливість повідомити про відкриття провадження у справі за його позовом за допомогою кнопки "Додати провадження" Рис.19.

1

Рис.19

В електронних полях зазначається дата та номер відкриття провадження. Далі є можливість завантажити документ, натиснувши на крупку "Додати файл". Після чого необхідно натиснути кнопку "Додати" та накласти КЕП, Рис.20.

1

Рис. 20

Якщо при проведенні моніторингу закупівлі ДАСУ не виявила порушення, то замовник можете звернутися до нього за роз’ясненнями щодо висновку (Рис.21,22). У такому разі у висновку зазначають інформацію про відсутність порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

1

Рис. 21

1

Рис. 22

Якщо замовник не усунув визначене у висновку порушення, орган державного фінансового контролю після закінчення строку на оскарження до суду, вчиняє дії щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Номер протоколу зазначається в електронній системі закупівель, а також зазначаються дата та номер відкриття провадження у справі.

1

Рис. 23

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо