СПРОЩЕНІ ЗАКУПІВЛІ: СХЕМА ЕТАПІВ ПРОВЕДЕННЯ

Допорогові закупівлі, закупівлі до 50 000 грн, проведення закупівель без системи Прозорро, майданчик Е-Тендер, новий закон про публічні закупівлі, спрощені закупівлі, уповноважені особи, тестування уповноважених осіб, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель

СПРОЩЕНІ ЗАКУПІВЛІ: СХЕМА ЕТАПІВ ПРОВЕДЕННЯ

У новому законі про публічні закупівлі, який був введений у дію 19 квітня - «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ  з'явилося нове поняття «спрощена закупівля».

Це закупівля, коли замовник придбаває товари, роботи і послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 000 грн та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону. А саме для замовників, які:

 • визначені у пп. 1-3 ч. 1 ст. 2 закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару та послуг дорівнює або перевищує 200 000 грн, а робіт – 1,5 млн грн;
 • здійснюють в особливих сферах діяльності, за умови що вартість предмета закупівлі товару, послуг дорівнює або перевищує 1 млн грн, а робіт - 5 млн грн.

Етапи проведення спрощеної закупівлі (СЗ) наведено ст. 14 закону.

У наведеній нище схемі ми описали коротко та показали схематично кроки замовника від початку до завершення СЗ. Публікація оголошення про проведення СЗ та проєкту договору

Оголошення про проведення СЗ та проєкт договору про закупівлю замовник публікує у Прозоро не пізніше ніж за 6 р.д. до кінцевого строку подання пропозицій. Разом із оголошенням замовник має опублікувати й проєкт договору.

Період уточнень

Триває не менше 3 р.д. У цей час учасники можуть звернутись із питанням чи вимогою.

Замовник має надати їм відповідь протягом одного р.д. з дня оприлюднення питання/вимоги у системі прозорро, та/або внести зміни до оголошення про проведення СЗ, та/або вимог до предмета закупівлі. Якщо замовник вносить зміни до оголошення про проведення СЗ строк для подання пропозицій продовжує в системі прозоро не менше ніж на два р.д.

Період подання пропозицій

Строк подання пропозицій не менше ніж 5 р.д. з дня оприлюднення оголошення про проведення СЗ. Прозорро автоматично формує та надсилає учаснику повідомлення про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу.

Проведення аукціону

Проводять аукціон відповідно до ст. 30 закону. Дату і час його система визначає автоматично. Аби провести СЗ, має бути не менше 2-х пропозицій від учасників. Приведені ціни визначаються із урахуванням значень інших критеріїв оцінки за математичною формулою.

Розгляд пропозицій на відповідність умовам та вимогам до предмета закупівлі

Якщо подано дві і більше пропозицій, то розгляд пропозицій буде після проведення аукціону. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не має перевищувати 5 р.д.  з дня завершення електронного аукціону. У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції, система прозорро надає замовнику на розгляд наступну за ціною пропозицію. На яку замовник знову має 5 р.д. на розгляд пропозиції.

Визначення переможця або відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції

За результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця. Рішення про намір укласти договір про закупівлю замовник ухвалює в день визначення переможця. Протягом одного дня з дати ухвалення такого рішення також оприлюднює повідомлення про намір укласти такий договір. Переможцю та іншим учасникам система у день визначення переможця автоматично направляє інформацію про нього.

Відхилення пропозиції

Замовник відхиляє пропозицію учасника, якщо:

 • вона не відповідає умовам, визначеним в оголошенні та вимогам до предмета закупівлі;
 • учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо його вимагали;
 • учасник, який визначений переможцем, відмовився укласти договір про закупівлю;
 • учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення СЗ відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником.

Замовник оприлюднює інформацію про відхилення пропозиції протягом одного дня з дня ухвалення рішення.

Учасник, пропозиція якого відхилена, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції. А замовник має надати відповідь учаснику не пізніше ніж через 3 р.д. з дня його надходження.

Відміна спрощеної закупівлі

Замовник відміняє СЗ, якщо:

 • відсутня подальша потреба в закупівлі;
 • не можливо усунути порушення законодавства;
 • були скорочені видатки.

У такому разі протягом 1 р.д. з дня прийняття такого рішення замовник публікує. Автоматично СЗ відміняється коли:

 • відхилення всіх пропозицій;
 • відсутності пропозицій учасників для участі в ній.

У цьому разі повідомлення про відміну публікується в прозорро протягом 1 р.д. з дня автоматичної відміни СЗ.

Укладання договору про закупівлю

Замовник укладає договір про закупівлю з переможцем не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Замовнику варто пам’ятати про опублікування договору про закупівлю та всі додатки до нього протягом 3 р.д. з дня його укладення. Договір укладають згідно зі статті 41 закону.

Внесення змін до договору

Договір, укладений за результатами СЗ є у розумінні закону договором про закупівлю. Відповідно, договір за результатами проведення спрощеної закупівлі укладається згідно з вимогами ст. 41 закону. Замовник публікує повідомлення про внесення змін до договору та зміни до нього у випадках, передбачених ч. 5 ст.41 закону протягом 3 р.д. з дня внесення змін

Звіт про результати проведення СЗ

Розміщують звіт про результати проведення закупівлі відповідно до ст. 19 Закону.

Звіт про результати автоматично формує система Прозорро. Після цього оприлюднюється протягом одного дня після оприлюднення договору або відміни спрощеної закупівлі, або визнання тендера таким, що не відбувся.

Звіт про виконання звіт договору про закупівлю

Про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

Потрібна допомога?
Залиште свій номер телефону. Ми обов'язково зателефонуємо