Prozorro Market державний онлайн-магазин створений для того, щоб держзамовники могли купувати товари без обтяжливих тендерних процедур. Як в інтернет-магазині. Станом на квітень 2021 року, в електронному каталозі представлені 14 тисяч товарів у 500 категоріях (продукти харчування, пальне, комп'ютери, товари медичного призначення та інше). У Prozorro Market вже закуповують понад 2 тисячі державних замовників, які уклали більше 9 тисяч угод. Користування Prozorro Market є повністю безкоштовним для замовників.

Прозорро Маркет пропонує два варіанти проведення закупівлі:

- Пряме замовлення - на суму до 50 тис. грн. 

  • Товар додається у кошик, після чого з вами повинен зв'язатися постачальник і ви укладете угоду.


  • - “Запит ціни пропозицій” - на суму до 200 тис. грн.

    • Дозволені угоди з монополістами у окремих галузях до 1 млн грн. Ви надсилаєте запит акредитованим постачальникам, а далі електронна система автоматично визначить переможцем того постачальника, ціна пропозиції якого є найбільш вигідною.


Використання замовниками електронного каталогу Prozorro Market є законним.

Регулює цю сферу  Закон України “Про публічні закупівлі” та постанова Кабміну №822 від 14 вересня 2020 р. Мінекономрозвитку рекомендує використовувати Prozorro Market, як найбільш вигідну альтернатива спрощеним закупівлям. Про це йдеться в  офіційному листі .

Переваги використання е-каталога для держзамовників:


1. Закупівля у Прозорро Маркет є швидшою, ніж спрощена закупівля. Середня тривалість прямої закупівлі на Prozorro Market становить 4 дні, через запит ціни пропозицій – 8 календарних днів;  У спрощеній закупівлі лише строк подання пропозицій, відповідно до закону “Про публічні закупівлі” не може бути меншим ніж 5 робочих днів від оприлюднення оголошення в системі.  

2. Закупівля у Prozorro Market простіша, ніж будь-яка процедура у ЕТС (включаючи спрощену закупівлю). Замовнику не потрібно готувати тендерну документацію та складати жодних документів. Постачальники вже пройшли кваліфікацію від ЦЗО (ДП “Професійні закупівлі” та ДП “Медичні закупівлі України”). Технічні характеристики описані у профілях товарів.


3. Закупівлі на Прозорро Маркет заощаджують кошти: “запит ціни пропозиції” дає кращі результати економії, ніж спрощена закупівля. 

4. У Prozorro Market система  автоматично визначає переможця з найнижчою ціною пропозиції. На відміну від спрощенної закупівлі, де за проведення закупівлі несе відповідальність уповноважена особа.
Зацікавила інформація?
Отримати детальну консультацію