Назад до каталогу статей
Новини

“Земельний банк” в Прозорро.Продажі: які сільгоспземлі можна буде отримати в суборенду

20 Червень 2024

Вже наприкінці червня — на початку липня 2024 року для аграріїв з'явиться можливість отримати доступ до державних земель на онлайн-аукціонах в Прозорро.Продажі через майданчик Е-Тендер. Для суборенди будуть доступні понад 100 тисяч га вільних від забудови та арештів земельних ділянок у різних регіонах України. Більше про це - в статті

Фонд державного майна України завершив підготовку до запуску проєкту «Земельний банк». І в першій черзі на земельні торги буде виставлено право суборенди 2764 земельних ділянок загальною площею понад 104 тис. га. Мова йде про державні сільськогосподарські землі, й з появою “земельного банку” нарешті ми отримали відкритий законний спосіб користування такими землями. Чим викликані такі зміни, що зміниться із вільним ринком с/г земель, які саме землі визначили до суборенди, як стати учасником аукціону. Про це все - поговоримо у цій статті.

Що дає “Земельний банк”

Аграрний сектор є одним із ключових напрямків розвитку української економіки, який сильно постраждав через російську агресію. Проєкт «Земельний банк» спрямований на максимально ефективне використання державних земельних ресурсів та підтримку агровиробників, особливо тих, хто втратив свої землі через війну.

Передбачається, що відкритий ринок оренди державних земель забезпечить надходження до бюджету 1 мільярда гривень на першому етапі, а при залученні всіх земель ця сума може зрости до 8 мільярдів гривень на рік або більше. Цей проєкт також сприятиме наповненню державного та місцевих бюджетів, створенню нових робочих місць та розвитку сільських територій.

1

Чим викликані зміни

13.06.2024 Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 541-р яким вилучив земельні ділянки сільськогосподарського призначення з постійного користування державних підприємств, установ для передачі їх у постійне користування державного підприємства «Фонд аграрних інвестицій» без зміни цільового призначення.

Які саме землі вже передані до ДП “Фонд аграрних інвестицій”, зазначено у Додатку до Розпорядження КМУ № 541-р.  Ознайомитеся з переліком земельних ділянок на майданчику Е-Тендер.


Наступним кроком, як повідомляє ФДМУ, буде корпоратизація Фонду аграрних інвестицій, тобто перетворення державного підприємства в акціонерне товариство чи товариство з обмеженою відповідальністю зі 100 % акцій (часток) у статутному капіталі, якого належать державі.

Для завершення підготовчих робіт в  ДРРП мають зареєструвати право оренди всіх цих земельних ділянок за реорганізованим товариством з орендною платою у 12% від їх нормативної грошової оцінки строком на 49 років. 

Отже на земельні торги буде виставлятися право суборенди цих земельних ділянок зі стартовою ціною 12% від НГО, строком до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних. Єдиним організатором таких аукціонів  в системі стане реорганізоване ДП “Фонд аграрних інвестицій».

Голова ФДМУ, Віталій Коваль, зазначив, що проєкт «Земельний банк» покликаний поставити крапку в корупційних схемах з державною землею: «Одна з головних проблем ринку держземель, яка набула масового характеру, — це корупція. Усі схеми мають відійти в минуле. Ми створили умови для чесного і прозорого ведення аграрного бізнесу в Україні».

Земельний банк - це с/г землі, що перебували в постійному користуванню державних підприємств та були передані ДП “Фонд аграрних інвестицій» для передачі їх в суборенду нових орендарям через аукціони Прозорро.Продажі

Як стати учасником земельного аукціону на Е-Тендер

Для участі в аукціоні з оренди аграріям необхідно обрати лот, зареєструватися на електронному майданчику Е-Тендер, сплатити внески та взяти участь у торгах. Переможець аукціону, який запропонує найвищу ставку, й сплативши суборендну плату на рік вперед, отримає право суборенди на строк:

  • до 14 років - для однорічних насаджень

або

  • до 25 років - для багаторічних.

Стартова ціна лоту становитиме 12% від нормативно-грошової оцінки землі. Переможець аукціону визначається за найвищою запропонованою ціною яка є суборендною платою за перший рік користування і має бути сплачена протягом 20 р.д. з дня визначення переможця.


Аграрії можуть звертатися до наших фахівців за допомогою: ми проведемо презентацію системи та навчимо працювати в Прозорро.Продажі. Також підготуємо вас як учасника до аукціону, роз'яснивши всі необхідні дії, й разом розробимо стратегію для перемоги в торгах. На нашому майданчику учасники отримують супровід персонального менеджера, який відповість на всі запитання.

Е-Тендер:

 Акредитований електронний майданчик системи Прозорро.Продажі.

 Супроводжує 30% усіх організаторів земельних аукціонів у системі.

 Є лідером за кількістю проведених земельних аукціонів.

 Має досвід понад 50 000 успішних аукціонів.

 В 2023 році став лідером за найбільшою кількістю учасників в аукціонах


Також Е-тендер пропонує для учасників земельний чат-бот в Telegram . Ця функція була розроблена нами для покращення та ефективності вашої роботи на майданчику. Працює чат-бот за принципом миттєвого відслідковування аукціонів на Прозорро.Продажі. Ви можете одразу знайти підходящий вашому запиту аукціон або ж налаштувати підписку і бот миттєво сповіщатиме вас про нові оголошення згідно з обраними фільтрами.

Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся за безоплатною консультацією або демонстрацією можливостей Е- Тендер:

0 800 30 07 05 (безоплатно в межах України), [email protected]

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Ми раді повідомити, що команда Е-Тендер швидко зорієнтувалася та підготувала для вас дуже актуальний вебінар, який саме зараз є надзвичайно важливим. Не пропустіть цю можливість! Реєструйтеся вже зараз
Новини
До уваги інвесторів! На Prozorro.Продажі виставлений лот від Фонду державного майна України. Об'єкт знаходиться в Києві, головні деталі продажу - в статті
Новини
Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Інформаційно – аналітичне агенство» ФДМУ скоро планує продати інвесторам через електронний аукціон в Прозорро.Продажі. Більше про об'єкт розказали в статті